a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKolejny złoty medal EcoVadis

Kolejny złoty medal EcoVadis

Europejski producent pochwalił się kolejnym złotym medalem przez EcoVadis – wyróżnieniem przyznawanym za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i bezpiecznych warunków pracy.

Fot. geralt / pixabay.com

W marcu 2024 firma Teknos otrzymała złoty medal EcoVadis za działania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że znalazła się wśród 5% najlepiej ocenionych spośród 130 000 firm z całego świata poddanych ocenie przez EcoVadis.

Zrównoważone produkty i dobre środowisko pracy

Zgodnie z metodologią EcoVadis firma Teknos uzyskała najlepsze wyniki w kategoriach: Środowisko, Praca, Prawa Człowieka oraz Zrównoważone Dostawy. Jak komentuje Paula Salastie, dyrektorka generalna i właścicielka Grupy Teknos:

Branża farb i powłok znajduje się obecnie w fazie transformacji, kiedy to bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój stawiane są na pierwszym miejscu. W Teknos ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami i klientami, by razem wdrażać innowacje i rozwijać kolejną generację wysokiej jakości farb, które mają mniejszy wpływ na środowisko, wydłużają czas życia produktów naszych klientów i są bezpieczniejsze w użyciu.

Jak dodaje jednak Paula Salastie, w Teknos idee zrównoważonego rozwoju wykraczają poza produkty i operacje. Jako rodzinny biznes, producent priorytetowo traktuje ludzi, a jego głównym priorytetem jest bezpieczeństwo. Dąży więc również do tego, by stworzyć dobre środowisko pracy, gdzie ludzie mogą się poczuć najlepszą wersją siebie.

Postępy procentowo

Złoty medal EcoVadis dla Teknos to m.in. zasługa następujących wyników, jakie udało się osiągnąć firmie w minionym roku:

  • redukcja o 95% zawartości szkodliwych substancji w stosunku do całej konsumpcji surowców,
  • 97% wydatków na zaopatrzenie objętych Kodeksem Postępowania Dostawców opracowanym przez Teknos,
  • znaczący wzrost poziomu bezpieczeństwa w 2023 roku ze wskaźnikiem LTIFR (Lost Time Injury Frequency Rate) mniejszym o 21,3% w porównaniu z rokiem 2022.

Źródło: Teknos