a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiWięcej niż nowy budynek

Więcej niż nowy budynek

Niemiecki producent hucznie świętuje otwarcie swojej nowej siedziby w Monachium. Obiekt powstał z wykorzystaniem najnowszych technologii w zakresie zielonego budownictwa.

Fot. arch. Wacker

Firma Wacker otworzyła swoją nową siedzibę w Monachium. W ceremonii udział wzięła udział ponad setka gości. Nowy budynek, liczący ponad 18 000 m2 powierzchni, został zaprojektowany przez duńskie biuro architektoniczne C.F. Møller, z uwzględnieniem najnowszych technologii w zakresie zielonego budownictwa.

Nowy pomysł na siebie

Nowe biuro oferuje nowoczesne środowisko pracy dla ok. 600 pracowników firmy na pięciu piętrach. Tym samym Wacker przenosi swoją siedzibę z dzielnicy Neuperlach do Werksviertel. Jak skomentował w trakcie ceremonii Christian Hartel, prezes i dyrektor generalny Wacker Chemie AG:

Wacker należy do Monachium tak jak góry do Bawarii. Nasza siedziba mieści się tutaj od ponad 100 lat. W trakcie tych lat Wacker zawsze był w stanie odnajdować na nowo pomysł na siebie. Nadszedł dzień, gdy znów się tak staje. Otwierając naszą nową siedzibę, prezentujemy nie tylko atrakcyjny architektonicznie, nowoczesny obiekt spełniający najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. WACKER House to więcej niż nowy budynek – to zupełnie nowy świat do pracy.

W swoim komunikacie powitalnym gubernator Bawarii Markus Söder podkreślił, że przemysł chemiczny jest w tym regionie Niemiec szczególnie ważny. Dlatego jako przedstawiciel lokalnej administracji wyraził konieczność wsparcia miejscowych firm, takich jak Wacker.

Maksimum światła i nawadnianie terenów zielonych

Nowo powstały obiekt Wacker posiada m.in. szklaną fasadę, która zapewnia maksymalny dopływ naturalnego światła do wnętrza budynku, a także okna z potrójnymi szybami i izolowane termicznie ściany, gwarantujące oszczędność energii. W trakcie budowy położono również nacisk na ekonomiczne wykorzystanie materiałów – na przykład używając prefabrykowanych paneli betonowych. Dzięki gromadzeniu deszczówki możliwe jest nawadnianie terenów zielonych i roślin na tarasach. Tak wyposażony budynek ubiegał będzie się o certyfikat LEED najwyższego stopnia – platynowy.

Źródło: Wacker