a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Kolejna podwyżka cen w Hempel

Hempel ogłosił, że po raz kolejny jest zmuszony podnieść ceny swoich produktów. Podwyżki sięgną 10-25% i dotyczyć będą m.in. farb dekoracyjnych oraz morskich.

Fot. talhakhalil007 / pixabay.com

Jak wyjaśnia Hempel, od ponad roku średnie ceny opakowań i surowców stale rosną. W przypadku branży farb ceny cynku, miedzi czy epoksydów osiągnęły poziom, na jakim nie były od lat. Wszystko to zdecydowanie zwiększyło również koszty produkcji.

Skutek globalnych trendów

Wzrosty cen to skutek różnych globalnych trendów, przede wszystkim związanych z odradzaniem się światowych gospodarek po pandemii. Jak komentuje Alexander Enström, wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor działu Marine w Hempel:

Jako Hempel jesteśmy dumni z bycia zaufanym partnerem dla naszych klientów. Obsługujemy ich od ponad 100 lat, a w ciągu ostatniego półtora roku robiliśmy wszystko co możliwe, by kontrolować i absorbować wzrosty cen. W tym momencie jednak, w obliczu wciąż rosnących kosztów surowców, nie jesteśmy już w stanie.

Zgodnie z przewidywaniami ceny farb Hempel pójdą w górę o 10-25%. Dotyczyć to będzie produktów z oferty działów Decorative, Energy, Infrastructure oraz Marine.

Trzecia podwyżka

To kolejna już podwyżka cen w Hempel w ostatnich miesiącach. Pierwsza podwyżka ogłoszona została wiosną 2021 roku, druga – w czerwcu ubiegłego roku.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie