REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

COATINGCAT – platforma, która zbliża chiński rynek farb

Na rynku w Chinach działa już ponad 10 000 producentów farb. By ułatwić im proces znajdowania surowców i technologii oraz współpracę z dostawcami, powstała platforma COATINGCAT.

COATINGCAT platforma Chiny chiński rynek farb

Fot. geralt / pixabay.com

COATINGCAT to cyfrowa platforma stworzona przez Covestro, BYK i Hexion, której przyświeca motto „Digital Future, Accelerating Your Innovation” [Cyfrowa Przyszłość, Motor dla Twojej Innowacji]. Według twórców jest ona odpowiedzią na aktualne trendy w Chinach, związane ze zrównoważonym rozwojem i cyfrową transformacją.

Największy rynek farb na świecie

W Chinach działa obecnie ponad 10 000 firm produkujących farby i powłoki – najwięcej na świecie. W 2020 roczna produkcja chińskiej branży farbiarskiej sięgnęła 24,59 mln ton – o 2,6% więcej rok-do-roku niż w 2019. Rynek więc wciąż rośnie.

Równocześnie kraj zadeklarował podjęcie wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju – do roku 2060 Chiny mają osiągnąć całkowitą neutralność węglową. Przemysł farb włączył się w tę inicjatywę, rozwijając przyjazne środowisku, niskoemisyjne technologie. Obecnie to również kwestia konkurencyjności na rynku. Wsparcie w ich rozwijaniu oferuje COATINGCAT.

W czym pomoże COATINGCAT?

Budując platformę, twórcy opierali się na swojej dogłębnej znajomości potrzeb lokalnych wytwórców farb. Cel? Stworzenie synergii w obrębie łańcucha dostaw oraz dostarczenie producentom cennej wiedzy i formuł do szybkiego rozwoju swoich produktów. Bez optymalizacji łańcucha dostaw trudno jest bowiem konkurować na tak dynamicznym rynku.

Cyfrowa platforma wpisuje się w silny trend digitalizacji, któremu sprzyja dodatkowo pandemia COVID-19. Reprezentanci branży farb dużo częściej obecnie szukają informacji o surowcach online – stało się to już normą. Nacisk na cyfryzację w przemyśle kładzie również przyjęty przez Chiny najnowszy plan pięcioletni.

Twórcy COATINGCAT podkreślają, że stworzona przez nich platforma ma inny charakter niż projekty z zakresu e-commerce. Powstała bowiem z myślą o profesjonalistach i oferuje zaawansowane wsparcie techniczne.

Jak to działa w praktyce?

Nowa platforma łączy więc za pośrednictwem internetu dostawców surowców i technologii z producentami farb. Propaguje w ten sposób dzielenie się wiedzą, wymianę technologiczną i współpracę biznesową wzdłuż łańcucha dostaw, pozwalając reagować na rynku szybciej i działać efektywniej.

Wśród opcji oferowanych przez COATINGCAT są m.in. wyspecjalizowane formuły, konsultacje, możliwość prośby o próbkę czy dostosowane rozwiązanie. Dostępne są formuły m.in. dla sektora samochodowego, kolejowego, autobusowego, sprzętu budowlanego, branży drzewnej i meblarskiej, budownictwa i innych. Wytwórcy farb mogą nie tylko wybierać z dostępnej oferty, ale również tworzyć własne prośby i zapytania, na które odpowiedzą eksperci.

Ekosystem cyfrowej innowacji

Dzięki COATINGCAT wytwórcy zyskują dostęp do niezawodnej cyfrowej platformy, przy pomocy której mogą łatwo przejść przez proces zakupu – od gromadzenia informacji i szukania właściwego rozwiązania poprzez zamawianie próbek i produkcję testową aż po realizację. Jak mówi szef platformy, Jin Feng:

W dobie szybkich zmian na rynku farb i powłok chcemy umożliwić chińskim graczom redukcję kosztów i zwiększenie efektywności, tworząc obejmujący cały cykl cyfrowy proces obsługi. Jako zespół COATINGCAT mamy nadzieję, że więcej dostawców surowców i technologii dołączy do platformy, by budować ekosystem cyfrowej innowacji.

Platforma dostępna jest już w internecie z możliwością rejestracji dla chińskich wytwórców farb. Zainteresowanych tą ciekawą inicjatywą w Chinach odsyłamy na stronę COATINGCAT.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA