a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBASF i Bodo Möller będą współpracować w Afryce

BASF i Bodo Möller będą współpracować w Afryce

Bodo Möller Chemie i BASF rozszerzają swoją wieloletnią współpracę. Tym razem obejmie ona również Północno-Zachodnią Afrykę.

Ośrodkiem współpracy będzie Casablanca. Fot. postcardtrip / pixabay.com

Bodo Möller Chemie będzie wspierać sprzedaż i dystrybucję żywic oraz dodatków do farb, tuszów i powłok BASF w Maghrebie i krajach francuskojęzycznych północno-zachodniej części Afryki. Ośrodkiem współpracy w tym regionie, gdzie mieścić się będą biura i magazyny, będzie Casablanca.

Idealne fundamenty pod biznes w Afryce

Komentując decyzję o rozszerzeniu współpracy, Frank Haug – prezes zarządu Bodo Möller Chemie Group – podkreślił korzyści wynikające z połączenia sił obu firm pod znakiem wspólnych wartości. Jak mówi:

Kontynent afrykański oferuje ogromny potencjał, ale wymaga również dostosowania się do lokalnych potrzeb. Nasze know-how w zakresie aplikacji oraz techniczne wsparcie i wysoka jakość produktów BASF tworzą idealne fundamenty, by w zrównoważony sposób rozwijać biznes w Afryce.

Volker Oehl, dyrektor ds. rozwoju biznesu w oddziale CASE w Bodo Möller Chemie, zwraca też uwagę na aspekt logistyczny. Wsparcie logistyczne oraz lokalne magazyny w połączeniu z kompetentną obsługą techniczną tworzą dobre warunki dla klientów z obszaru Maghrebu.

Duży potencjał rozwoju

Radość z rozszerzenia współpracy wyraził również zarząd BASF. Jak mówi Erkin Ataman, szef sprzedaży w dziale Dispersions and Resins Turkey & Northwest Africa w BASF:

Bardzo cieszymy się z naszej nowej współpracy z Bodo Möller w Północno-Zachodniej Afryce. Region ten ma duży potencjał rozwoju w dziedzinie farb, tuszów i powłok. Niecierpliwie czekamy na możliwość lepszej obsługi naszych klientów, z większymi możliwościami technicznymi i logistycznymi.

Źródło: pcimag.com