a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiEvonik – kolejna faza zielonej transformacji

Evonik – kolejna faza zielonej transformacji

Evonik wchodzi w kolejną fazę swojej strategicznej transformacji. W ramach niej włącza zasady zrównoważonego rozwoju we wszystkie sfery funkcjonowania firmy, takie jak oferta produktowa, prace rozwojowo-badawcze czy kultura korporacyjna.

Fot. arch. Evonik

W ramach kolejnego etapu transformacji Evonik zamierza przeznaczyć duże środki na „zielone” innowacje. Równocześnie planuje skoncentrować się na określonych sektorach biznesu, sprzedając inne.

Ogromne inwestycje w zielone technologie

W centrum uwagi Evonik w najbliższym czasie pozostaną oddziały Specialty Additives, Nutrition & Care oraz Smart Materials. W trakcie Capital Markets Day w firmie Christian Kullmann, prezes zarządu Evonik, mówił:

Mając przed oczami nasz cel, Leading Beyond Chemistry, w ostatnich latach poczyniliśmy spore postępy, zarówno w ujęciu strategicznym, jak i finansowym. W następnej fazie naszej transformacji realizować będziemy ukierunkowane, ogromne inwestycje w „zielone” technologie, a zrównoważony rozwój stanie się naszym głównym motorem innowacji.

W planach Evonik ma sprzedaż trzech gałęzi oddziału Performance Materials (Superabsorbents, Functional Solutions i Performance Intermediates) – w roku 2023 koncern zamierza znaleźć dla nich nowych właścicieli. Środki ze sprzedaży przeznaczone zostaną na zieloną transformację.

3 mld € na zrównoważone produkty

Do roku 2030 Evonik zamierza zainwestować ponad 3 mld € w Next Generation Solutions – produkty przynoszące duże korzyści z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. To ok. 80% rocznych inwestycji rozwojowych. W tym samym okresie kolejne 700 mln € przeznaczone zostanie na program Next Generation Technologies – w tym np. na optymalizację procesów produkcyjnych i infrastruktury tak, by uniknąć emisji CO2.

Źródło: Evonik