REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

HMG Paints powraca z farbami dla artystów

HMG Paints przywraca do sprzedaży swoją linię Artist Colours in Oil. Dostępne w niej będą farby dla artystów – to ukłon w stronę społeczności artystycznej, która silnie wspierała firmę.

HMG Paints farby dla artystów

Fot. Pexels / pixabay.com

Nowa seria produktów Artist Colours in Oil bazuje na tradycyjnych skoncentrowanych dyspersjach pigmentów i oleju lnianym. Wykorzystane dyspersje pigmentowe charakteryzują się intensywnym i czystym odcieniem, dzięki czemu artyści mogą uzyskać dowolny, pożądany kolor.

Farby znanych malarzy

Poprzednia linia farb artystycznych HMG Paints nosiła nazwę RJ Stokes Paints i była obecna na rynku w latach 40. Jak mówi John Falder, prezes zarządu HMG Paints:

Cieszymy się, że możemy udostępnić naszą linię tak pełnej pasji społeczności. Te produkty mają bardzo ciekawą historię – w trakcie kilku naszych rozmów z Frankiem Auerbachem usłyszałem szereg znanych nazwisk, które wykorzystywały nasze farby. Seria została jednak zaniedbana i wymagała sporo pracy w zakresie dostosowania formuł do dzisiejszych wymogów.

Artyści wyrazili wielką radość w związku z ponownym wprowadzeniem na rynek farb artystycznych HMG Paints. Wśród zachwyconych wiadomością jest m.in. Jake Attree, którego dzieła znajdują się w prywatnych i firmowych kolekcjach w USA, Australii, Austrii, Brazylii, Francji, Niemczech i Szwecji.

Mnogość odcieni i technik

W linii znalazły się chętnie wykorzystywane przez artystów odcienie, takie jak Titanium White, Vibrant Blue czy Venetian Red. Lepkość farb pozwala na ich zastosowanie w różnych malarskich technikach, różnymi narzędziami – m.in. pędzlem, wałkiem czy szpachlą.

Źródło: HMG Paints

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA