a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneinne dekoracyjneHMG Paints powraca z farbami dla artystów

HMG Paints powraca z farbami dla artystów

HMG Paints przywraca do sprzedaży swoją linię Artist Colours in Oil. Dostępne w niej będą farby dla artystów – to ukłon w stronę społeczności artystycznej, która silnie wspierała firmę.

Fot. Pexels / pixabay.com

Nowa seria produktów Artist Colours in Oil bazuje na tradycyjnych skoncentrowanych dyspersjach pigmentów i oleju lnianym. Wykorzystane dyspersje pigmentowe charakteryzują się intensywnym i czystym odcieniem, dzięki czemu artyści mogą uzyskać dowolny, pożądany kolor.

Farby znanych malarzy

Poprzednia linia farb artystycznych HMG Paints nosiła nazwę RJ Stokes Paints i była obecna na rynku w latach 40. Jak mówi John Falder, prezes zarządu HMG Paints:

Cieszymy się, że możemy udostępnić naszą linię tak pełnej pasji społeczności. Te produkty mają bardzo ciekawą historię – w trakcie kilku naszych rozmów z Frankiem Auerbachem usłyszałem szereg znanych nazwisk, które wykorzystywały nasze farby. Seria została jednak zaniedbana i wymagała sporo pracy w zakresie dostosowania formuł do dzisiejszych wymogów.

Artyści wyrazili wielką radość w związku z ponownym wprowadzeniem na rynek farb artystycznych HMG Paints. Wśród zachwyconych wiadomością jest m.in. Jake Attree, którego dzieła znajdują się w prywatnych i firmowych kolekcjach w USA, Australii, Austrii, Brazylii, Francji, Niemczech i Szwecji.

Mnogość odcieni i technik

W linii znalazły się chętnie wykorzystywane przez artystów odcienie, takie jak Titanium White, Vibrant Blue czy Venetian Red. Lepkość farb pozwala na ich zastosowanie w różnych malarskich technikach, różnymi narzędziami – m.in. pędzlem, wałkiem czy szpachlą.

Źródło: HMG Paints