REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel podnosi ceny

Hempel zapowiedział podwyżkę cen swoich produktów. Decyzja jest spowodowana faktem, że w ciągu minionego roku znacznie wzrosły ceny surowców – i trend wciąż się utrzymuje.

Hempel podnosi ceny

Michael Hansen, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. handlu w Hempel. Fot. arch. Hempel

Jak wyjaśnia Hempel, koszt kluczowych surowców używanych przy produkcji farb jest obecnie dużo wyższy niż na początku roku 2020. W dodatku wciąż rośnie.

Epoksydy droższe nawet o 60%

Dla przykładu (za Technon Orbichem Epoxide Resins; Liquid Spot) Hempel podaje, że koszt żywic epoksydowych w okresie od stycznia 2020 do stycznia 2021 wzrósł w Europie o 60%, w Ameryce Północnej – o 40%, zaś w Azji Północnej – o 20%. W tym samym czasie, zgodnie z danymi London Metal Exchange, ceny cynku wzrosły na całym świecie o ponad 16%, zaś miedzi – o 30%. Jak komentuje Michael Hansen, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. handlu w Hempel:

Obserwujemy wciąż rosnące ceny kluczowych surowców w związku z globalnym wzrostem popytu oraz doświadczamy trudności logistycznych. To zaś ma wyraźny wpływ na światowe dostawy i powoduje wzrost cen.

Hansen dodaje, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy firma czyniła spore wysiłki, by kontrolować i równoważyć wzrosty cen surowców. Obecnie jednak nie jest już w stanie sobie z nimi poradzić bez podwyżki cen.

Jakość i obsługa wciąż na pierwszym miejscu

Zarząd Hempel zapewnia, że podniesienie cen było jedynym wyjściem w obecnej sytuacji. Równocześnie dodaje, że priorytetem firmy pozostaje wysoka jakość produktów i obsługi klientów na całym świecie.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA