REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel ponownie podnosi ceny

Hempel ogłosił kolejną podwyżkę cen swoich produktów. W związku z wciąż rosnącym kosztem surowców ceny pójdą w górę co najmniej o 15%.

Hempel podnosi ceny

Fot. Megan_Rexazin / pixabay.com

Jak podkreśla producent, od początku tego roku średnia cena surowców znacząco wzrosła. W ostatnich miesiącach koszt surowców idzie w górę tak szybko jak nigdy dotąd. Przyczyną jest wzrost zapotrzebowania oraz duże problemy logistyczne.

Nacisk na jakość

W obecnych warunkach ogromnym wyzwaniem dla producentów farb jest pozyskanie surowców koniecznych by zapewnić wysoki poziom obsługi klientów. Jak komentuje Michael Hansen, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. handlu w Hempel:

W Hempel jesteśmy dumni z tego, że zapewniamy naszym klientom stabilne dostawy wysokiej jakości powłok. W lutym tego roku ogłosiliśmy podwyżkę cen na całym świecie, ale biorąc pod uwagę wciąż rosnący koszt surowców, nie mamy innej opcji jak jeszcze bardziej podnieść ceny naszych produktów i rozwiązań, by zrekompensować koszty.

Koncern zapowiedział, że podniesie ceny przynajmniej o 15%, w przypadku niektórych produktów i usług zaś podwyżki mogą być jeszcze większe, ponieważ ceny niektórych surowców rosną szybciej niż innych. Hempel deklaruje, że nawet w tak trudnych warunkach niezmiennie kładzie nacisk na jakość.

Ceny poszły w górę nawet o 150%

Jak podaje Hempel (za Tecnon OrbiChem), średnie ceny surowców są obecnie o 30% wyższe niż na początku tego roku. Od stycznia 2020 do maja 2021 koszt żywic epoksydowych wzrósł o 143% w Europie, 153% w Ameryce Północnej i 48% w Azji Północnej. W tym samym okresie ceny cynku poszybowały w górę o 28%, zaś miedzi – o 68% (dane London Metal Exchange).

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
0%
100%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA