a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiHempel ponownie podnosi ceny

Hempel ponownie podnosi ceny

Hempel ogłosił kolejną podwyżkę cen swoich produktów. W związku z wciąż rosnącym kosztem surowców ceny pójdą w górę co najmniej o 15%.

Hempel podnosi ceny

Fot. Megan_Rexazin / pixabay.com

Jak podkreśla producent, od początku tego roku średnia cena surowców znacząco wzrosła. W ostatnich miesiącach koszt surowców idzie w górę tak szybko jak nigdy dotąd. Przyczyną jest wzrost zapotrzebowania oraz duże problemy logistyczne.

Nacisk na jakość

W obecnych warunkach ogromnym wyzwaniem dla producentów farb jest pozyskanie surowców koniecznych by zapewnić wysoki poziom obsługi klientów. Jak komentuje Michael Hansen, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. handlu w Hempel:

W Hempel jesteśmy dumni z tego, że zapewniamy naszym klientom stabilne dostawy wysokiej jakości powłok. W lutym tego roku ogłosiliśmy podwyżkę cen na całym świecie, ale biorąc pod uwagę wciąż rosnący koszt surowców, nie mamy innej opcji jak jeszcze bardziej podnieść ceny naszych produktów i rozwiązań, by zrekompensować koszty.

Koncern zapowiedział, że podniesie ceny przynajmniej o 15%, w przypadku niektórych produktów i usług zaś podwyżki mogą być jeszcze większe, ponieważ ceny niektórych surowców rosną szybciej niż innych. Hempel deklaruje, że nawet w tak trudnych warunkach niezmiennie kładzie nacisk na jakość.

Ceny poszły w górę nawet o 150%

Jak podaje Hempel (za Tecnon OrbiChem), średnie ceny surowców są obecnie o 30% wyższe niż na początku tego roku. Od stycznia 2020 do maja 2021 koszt żywic epoksydowych wzrósł o 143% w Europie, 153% w Ameryce Północnej i 48% w Azji Północnej. W tym samym okresie ceny cynku poszybowały w górę o 28%, zaś miedzi – o 68% (dane London Metal Exchange).

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie