REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kansai Paint podbija Europę – przejęcie Grupy Helios

Grupa Helios została przejęta przez koncern Kansai Paint. Japoński gigant chce w ten sposób zwiększyć swoją obecność w Europie.

Kansai Paint Grupa Helios

Fot. arch. Kansai Paint

Kontrakt między Ring International Holding, Templeton i GSO – udziałowcami Grupy Helios – oraz Kansai Paint został podpisany 6 grudnia w Wiedniu. Na jego mocy w ręce Kansai przechodzi 100% udziałów Grupy. To dla niej ważny krok, ponieważ stanie się w ten sposób głównym europejskim centrum japońskiego koncernu. Prezes Kansai Paint, Hiroshi Ishino, komentuje:

Grupa Helios z obrotami na poziomie 400 mln € rocznie będzie dla nas stanowić filar ważnego europejskiego rynku. Mamy już silną pozycję w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie, ale Europa była do tej pory poza naszym zasięgiem. Dlatego zdecydowaliśmy się na transakcję, która pomoże nam rozwinąć się na tym kontynencie.

Tym samym nasz primaaprilisowy żart okazał się częściowo proroczy. Mimo że obiektem zainteresowania Kansai Paint nie została akurat Polska.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA