a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiJak powstała paleta 2017 Benjamin Moore?

Jak powstała paleta 2017 Benjamin Moore?

Paleta na rok 2017 Benjamin Moore, na czele z pięknym fioletem Shadow 2117-30, zaskoczyła i zachwyciła wiele osób. Na blogu Betty Moore producent uchyla rąbka tajemnicy i pozwala zajrzeć za kulisy pracy zespołu kreatywnego, którego dziełem jest ten niezwykły zestaw.

paleta 2017 Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Każdego roku nad paletą na nadchodzący sezon pracuje zespół kreatywny Benjamin Moore wraz z szefową Ellen O’Neill. Obrady ekspertów poprzedzone są wieloma tygodniami zbierania inspiracji – zdjęć, próbek materiałów, informacji o wydarzeniach na świecie…

Sztuka i fiolet

Jak zdradza należąca do zespołu Sharon Grech, w tym roku rozmowy krążyły nieustannie wokół sztuki. Mowa była o tym, jak wielcy artyści wykorzystują światło, cień i barwy do tworzenia nastroju swoich dzieł. Pojawiły się m.in. nazwiska Dawnych Mistrzów, Vermeera i Caravaggia, klasycystycznego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena, malarzy przełomu wieków oraz współczesnych artystów.

Równocześnie uwagę wszystkich przykuł fiolet, szczególnie w wydaniu nasyconym – soczysta borówka, cabernet, bakłażan… Tym tropem specjaliści doszli do Koloru Roku 2017 – Shadow 2117-30.

Inspiracje z Kopenhagi

Podczas tworzenia palety 23 odcieni na rok 2017 zespół wybrał się natomiast do Kopenhagi, gdzie bogatym źródłem inspiracji okazało się Muzeum Thorvaldsena. Eksperci zgodnie orzekli, że połączenia głębokich, bogatych odcieni sprawdzą się nie tylko na malarskich płótnach, ale i wspaniale podkreślą piękno wnętrz. W palecie znalazły się zarazem odcienie przesycone emocjami, przywołujące ważne chwile z naszego życia, zatrzymujące czas.

paleta 2017 Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

W ramach dopracowywania palety specjaliści z zespołu wybrali dom, w którym obserwowali grę światła od rana aż do wieczora. Odkryli, że cień również stwarza ciekawe efekty, dlatego zadbali o to, aby w zestawie na rok 2017 znalazło się również sporo „cienistych” odcieni.

I tak – w palecie mamy kolory przywodzące na myśl radosne poranki (np. lawendowy Porcelain 2113-60, błękitny Iceberg 21220-50 czy różowy Pink Bliss 2093-70), intensywne światło pory południowej (rubinowa czerwień Dark Burgundy 2075-10, granat Gentleman’s Gray 2062-20, głęboka zieleń Guacamole 2144-10) oraz późne popołudnie, gdy światła ubywa i nadchodzi zmierzch (szare Stormy Monday 2112-50 czy Sea Life 2118-40). Zwieńczeniem tego efektownego zestawu są kolory wieczoru, czyli przede wszystkim Kolor Roku 2017, Shadow 2117-30, ale także mieniąca się szmaragdowo czerń Salamander 2050-10 czy brązowy Grandfather Clock Brown 2096-30.

paleta 2017 Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Wystrój jak z obrazu

Idealnym dopełnieniem takiego wystroju będą ciężkie, miękkie materiały, takie jak aksamit i welur, oraz eleganckie, staromodne dodatki, nawiązujące do scenerii obrazów Dawnych Mistrzów. Cały styl jest jednak bardzo eklektyczny i łączy cały szereg różnych wpływów i inspiracji.

Po porady i propozycje, jak wykorzystać paletę 2017 we własnym domu, zapraszamy na stronę Benjamin Moore oraz na stronę producenta na Facebooku (hashtag #OkiemEksperta).

Źródło: Benjamin Moore