REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jak było na American Coatings Show 2018?

W pierwszej połowie kwietnia w Indianapolis odbyła się szósta już edycja American Coatings Show. Wydarzenie, organizowane w Stanach Zjednoczonych już od dziesięciu lat, znów pobiło rekordy popularności.

American Coatings Show 2018

Fot. American Coatings Show

Targi American Coatings Show odbyły się w dniach 9-12 kwietnia 2018 w Indianapolis i zostały zorganizowane przez American Coatings Association (ACA) we współpracy z Vincentz Network. W ciągu trzech targowych dni w wydarzeniu udział wzięło ponad 9200 odwiedzających.

Jak zwraca uwagę Cheryl Matthews, wiceprezes ACA ds. wydarzeń i profesjonalnego rozwoju, ostatnie dziesięć lat było dla American Coatings Show czasem dynamicznego rozwoju. Każda kolejna edycja poszerzała ofertę o dodatkowe treści edukacyjne lub dawała firmom większe możliwości zaprezentowania swoich produktów.

Jedno z najważniejszych wydarzeń branży

Tym razem na ponad 12 000 m² swoją ofertę zaprezentowało 558 wystawców – powierzchnia wystawiennicza targów została całkowicie wykupiona. Liczba wystawców w stosunku do poprzedniej edycji ACS w roku 2016 wzrosła nieznacznie, ale za to ci obecni wynajmowali większą przestrzeń. Pokazuje to rangę American Coatings Show jako jednej z najważniejszych imprez branży farbiarskiej w Ameryce Północnej. Wśród zaprezentowanych produktów oprócz samych farb znalazły się też surowce, sprzęt laboratoryjny, produkcyjny i opakowaniowy, technologie testowania i pomiarowe, a także różnego rodzaju usługi dla przemysłu farb i powłok.

Sukces odniosła również towarzysząca targom konferencja, która przyciągnęła prawie 1100 uczestników. W ramach 16 sesji przedstawiciele przemysłu i świata naukowego wygłosili prawie 100 referatów na temat najnowszych technologii w branży farb. Nagroda AC Award dla najlepszej technicznej prezentacji została przyznana drowi Christianowi Lengesowi oraz jego zespołowi z DuPont Industrial Bioscences (więcej na ten temat tutaj). Prestiżowa nagroda Matiello Award, wręczana podczas konferencji, trafiła natomiast do dra Raya Fernando z California Polytechnic State University.

Trochę sportu

Dodatkową atrakcją towarzyszącą wydarzeniu był bieg ACS Fun Run. Wzięło w nim udział ponad 300 zarejestrowanych osób, a wśród nich wystawcy i goście American Coatings Show oraz uczestnicy konferencji American Coatings Conference. Najszybsi okazali się bracia bliźniacy z Meksyku – Alfredo Vengara z Alvu Química pokonał dystans 5 kilometrów w czasie 18:12 minut, a zaraz za nim na linii mety pojawił się jego brat Alejandro.

Kolejna odsłona targów już za dwa lata. Organizatorzy podali, że American Coatings Show 2020 odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2020, jak zwykle w Indianapolis.

Źródło: American Coatings Show

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA