REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

To już rok z systemem konserwacji Jotun

Minął rok, odkąd Jotun wprowadził na rynek swój system do konserwacji offshore, zgodny ze standardem NORSOK. Szybko zyskał on popularność zarówno wśród firm zajmujących się konserwacją statków, jak i wśród właścicieli okrętów.

system konserwacji Jotun NORSOK

Fot. arch. Jotun

System został zaprojektowany z myślą o aplikacji pędzlem i wałkiem na powierzchniach stalowych. Pozwala on na wydłużenie czasu między kolejnymi konserwacjami o 50% w stosunku do standardowych produktów. Lasse Isaken, globalny dyrektor ds. koncepcji w oddziale Offshore, zapewnia, że ten prosty, efektywny i wysokiej jakości system pozwala właścicielom statków na duże oszczędności. I dodaje:

W branży, w której koszt konserwacji jest 10-15 razy wyższy niż aplikacji powłoki w stoczni, możliwość ograniczenia liczby wymaganych warstw powłoki, a także wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi konserwacjami, znaczy naprawdę wiele. Standardowo dla uzyskania odpowiedniej ochrony stosowano dotychczas nawet pięć czy sześć warstw powłoki, ale z naszym nowym systemem wystarczy już zaledwie jedna, by otrzymać niezawodną powłokę.

Dodatkowo system został opracowany ściśle z myślą o konserwacji, podczas gdy dostępne rozwiązania są projektowane i testowane zgodnie ze standardami dla nowych konstrukcji. Zakładają więc aplikację natryskową oraz obróbkę strumieniowo-ścierną, nie biorą natomiast pod uwagę stosowanych często w ramach prac konserwacyjnych pędzla i wałka oraz oczyszczania powierzchni przy użyciu elektronarzędzi. W przeciwieństwie do nich system zaprojektowany przez Jotun ściśle wpisuje się w potrzeby klientów.

W jego skład wchodzi bogata w cynk, wzmocniona cząstkami ceramicznymi farba epoksydowa, łatwo przylegający do powierzchni epoksydowy podkład oraz jednoskładnikowa polisiloksanowa farba nawierzchniowa. Więcej na temat systemu w naszym tekście.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA