a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweInterpon AM – owoc współpracy AkzoNobel Powder Coatings i BioCote

Interpon AM – owoc współpracy AkzoNobel Powder Coatings i BioCote

AkzoNobel Powder Coatings ogłosiło swą współpracę z BioCote, czołowym europejskim wytwórcą środków biobójczych bazujących na jonach srebra, w wyniku której wprowadzona ma być na rynek Interpon AM – wysokiej jakości farba proszkowa o własnościach antymikrobowych do zastosowania w środowiskach wymagających wysokiej higieny.

Jak twierdzi Mark Reekie, manager AkzoNobel Powder Coatings, możliwości, jakie daje tego typu pokrycie, są ogromne. Znajdzie ono bowiem zastosowanie nie tylko w środowiskach, które w sposób oczywisty posiadają surowe wymogi higieniczne, takich jak medycyna czy catering, ale również wszędzie tam, gdzie obserwuje się wysoki poziom kontaktu ludzkiego sprzyjający przenoszeniu bakterii i wirusów – w transporcie publicznym, w centrach rekreacyjnych czy w technologiach samoobsługowych. Właściwości antymikrobowe farby Interpon są poddawane testom, których obecne wyniki wskazują już na redukcję poziomu bakterii i grzybów o 99,9%.

AkzoNobel Powder Coatings to największy światowy wytwórca farb proszkowych, posiadający ponad 30 dużych fabryk na całym świecie. Farby proszkowe mają bardzo szerokie zastosowanie – od metalowego umeblowania oraz ram okiennych przez zastosowania motoryzacyjne aż po drewno i plastik. Przewagą tego typu farb nad rozpuszczalnikowymi jest ich trwałość oraz wysoka efektywność (na poziomie 99%).

źródło: AkzoNobel