a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneInternational Paint dostarczy farby na tor F1 w Indiach

International Paint dostarczy farby na tor F1 w Indiach

Firma International Paint, globalny dostawca rozwiązań antykorozyjnych został dostawcą farb ochronnych na tor Buddh International Circuit w Indiach.

Ten najmłodszy, będący ciągle w fazie budowy tor ma przyjąć zawodników F1 na pierwszy start już w dniu 30 października 2011 roku. Buddh International Circuit pierwotnie znany jako Jaypee International Circuit Race usytuowany w Greater Noida został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Hermanna Tilke. Tor o długości 5,4 km został stworzony jako jeden z najszybszych i najbardziej ekscytujących na świecie i będzie drugim po włoskiem Monzie najszybszym torem w kalendarzu wyścigów. Farby International Protective Coatings jako uznane na całym świecie zostały wybrane do wymalowania konstrukcji stalowych o powierzchni powyżej 30 tys. metrów kwadratowych (w tym wypadku ponad 1200 ton stali).

„Z dużym doświadczeniem w oferowaniu wiedzy technologicznej i innowacyjnych produktów w obiektach infrastruktury w Indiach, International Protective Coatings wykazując trwałe zaangażowanie w wiele projektów dostarczyła wiele wysokiej wydajności powłok do różnych sportowych obiektów w Indiach. Jesteśmy zadowoleni, że zostaliśmy wybrani i dostarczamy wysokiej klasy rozwiązania na Buddh International Circuit, inwestycję, która wymaga zapewnienia trwałych rozwiązań o długich czasach przemalowania” mówi Mr B Ramakrishnan, Managing Director Akzo Nobel Protective Coatings India.

Doświadczenie International Protective Coatings obejmuje również tory Shanghai International Circuit oraz Yas w Abu Dhabi. Dla przypomnienia Akzo Nobel jest również strategicznym partnerem teamu Vodafone McLaren Mercedes, do którego dostarcza systemy powłokowe na pojazdy F1. 

(zdjęcia: archiwum Buddh International Circuit)