a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneHydro-PU XSpray – wygodne malowanie natryskowe

Hydro-PU XSpray – wygodne malowanie natryskowe

Nowa linia Hydro-PU XSpray od firmy Brillux kompatybilna z technologią natryskową XVLP została okrzyknięta farbiarską rewolucją. Jest przyjazna środowisku, wygodniejsza niż pędzel i wałek i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Hydro-PU XSpray

Fot. arch. Brillux

To, że farba wodorozcieńczalna z powodzeniem może być aplikowana natryskowo, Brillux udowodnił już linią Hydro-PU Spray. Teraz na rynek wprowadzone zostały nowe, udoskonalone farby Hydro-PU XSpray. Można je aplikować przy użyciu technologii XVLP (EXtra Volume Low Pressure), która odbywa się przy niższym ciśnieniu i przy objętości powietrza większej o 60% niż w przypadku tradycyjnych metod. Dzięki temu uzyskujemy o 30% lepszą atomizację farby, a co za tym idzie – powłokę bez wad.

Czysta oszczędność czasu

Technologia XVLP jest również wygodna i szybka. Oszczędność czasu, jaką oferuje, Brillux ilustruje przykładem: załóżmy, że zamierzamy pomalować z obu stron drzwi. W przypadku użycia pędzla lub wałka potrzebujemy ok. 2 minut na przygotowanie podłoża i 45 minut na nanoszenie farby – to w sumie 47 minut. Jeżeli zaś zastosujemy Hydro-PU XSpray z technologią XVLP, przygotowanie zajmie nam 4, a malowanie 8 minut, więc cała operacja potrwa zaledwie 12 minut. To o ponad pół godziny mniej!

Fot. arch. Brillux

Niezwykłe wykończenie

Farby Hydro-PU Xspray są wodorozcieńczalne, dlatego są również bezwonne, nie zawierają szkodliwych związków organicznych i spełniają wymagania dotyczące emisji LZO. Nanoszone metodą XVLP zapewniają świetne krycie i wytrzymałość, można je stosować nawet na wrażliwych podłożach. Producent zapewnia, że uzyskane wykończenie porównać można tylko z powłokami nanoszonymi technologią Airless lub Aircoat. Zresztą… zobaczcie sami.

Brillux proponuje system dwuwarstwowy do zastosowań wewnętrznych – podkład Hydro-PU XSpray Filler 2220 i powłokę nawierzchniową Hydro-PU XSpray 2288. Zainteresowanych zapraszamy na stronę Lackrevolution oraz do kontaktu z polskimi dystrybutorami produktów Brillux.

Źródło: Brillux