REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Henkel współpracuje ze start-upem Actnano

Firma Henkel rozpoczęła współpracę z amerykańskim start-upem Actnano. Dotyczy ona dostosowanych powłok konformalnych do ochrony drukowanych płytek elektronicznych.

Henkel Actnano powłoki konformalne

Fot. arch. Henkel

Start-up Actnano powstał w roku 2012. Opracował on skomercjalizowaną technologię powłok konformalnych na bazie żelu, które skutecznie chronią przed wodą i czynnikami środowiskowymi. Rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystywane w elektronice samochodowej czy konsumenckiej.

Niższy koszt produkcji urządzeń elektronicznych

Nowa technologia Actnano to doskonałe rozwiązanie dla istniejących linii powłokowych, pozwalające zredukować koszt produkcji w przeliczeniu na urządzenie. Jak komentuje Paolo Bavaj, szef działu Corporate Venturing w Henkel Adhesive Technologies:

W ramach naszych inwestycji szukamy nowych i łatwych do przeniesienia na dużą skalę technologii, zapewniających korzyści na rozwijających się rynkach. Powłoki funkcjonalne zaś to ważny obszar działania biznesu Adhesive Technologies. Cieszymy się, że będziemy pracować z Actnano – firmą, która opracowała powłokę konformalną chroniącą całe systemy płytek drukowanych.

Bavaj dodaje, że technologia udowodniła już, że dobrze sprawdza się na rynku i ma potencjał komercyjny. Henkel stworzy możliwość jest rozpowszechnienia dzięki swojej rozległej bazie klientów na całym świecie.

Produkcja na większą skalę

Innowacyjna powłoka jest hydrofobowa i zapewnia izolację elektryczną. Actnano i Henkel zamierzają razem zoptymalizować jej właściwości wodoodporne pod kątem konkretnych zastosowań i ruszyć z produkcją na większą skalę.

Źródło: Henkel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA