a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHempel z nagrodą Vestas’ Sustainability Award 2020

Hempel z nagrodą Vestas’ Sustainability Award 2020

Firma Vestas, specjalizująca się w produkcji wież turbin wiatrowych, doceniła swojego partnera – koncern Hempel. Otrzymał on nagrodę Vestas’ Sustainability Award 2020.

Hempel Vestas Vestas' Sustainability Award 2020

Fot. arch. Hempel

Nagroda została przyznana przez Vestas w dowód uznania za dostarczenie przyjaznych środowisku technologii w jego amerykańskiej fabryce. Pomogą one osiągnąć firmie wytyczony cel – neutralność węglową do 2030 roku.

Zaszczyt i potwierdzenie

W ramach współpracy obu firm Hempel wyszedł z kilkoma inicjatywami, które pomogą ograniczyć emisję dwutlenku węgla i ilość odpadów w fabryce Vestas w Peublo w amerykańskim Colorado. Jak uzasadnia Lisa Ekstrand, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Vestas:

Priorytetem jest dla nas zachęcać naszych dostawców do działania w sposób bardziej zrównoważony. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak firma Hempel zaangażowała się w znalezienie przyjaznych środowisku rozwiązań oraz jej ambicji, by zmienić oblicze całej branży. Dlatego z radością wręczamy jej nagrodę Vestas Sustainability Award 2020.

Decyzję o przyznaniu nagrody skomentował również Lars Petersson, dyrektor generalny i prezes grupy Hempel. Powiedział, że podobne wyróżnienie od Vestas, lidera zrównoważonego rozwoju, to wielki zaszczyt, a także potwierdzenie dla klientów, że Hempel może być zaufanym partnerem w ramach zrównoważonych działań.

Jedna z największych fabryk na świecie

Fabryka w Pueblo, której operatorem jest Vestas, to jedna z największych na świecie fabryk produkujących wieże turbin wiatrowych. O jej współpracy z Hempel pisaliśmy tutaj.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie