REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nagrody Coatings Care 2020 wręczone

Brytyjska Federacja Powłok (BCF) ogłosiła tegorocznych laureatów nagrody Coatings Care. Zostały nimi firmy AkzoNobel Decorative Coatings i Sun Chemical. Ceremonia symbolicznego przekazania nagrody odbyła się zdalnie.

nagrody Coatings Care 2020 Sun Chemical

Fot. arch. BCF

Program Coatings Care docenia innowacje i udoskonalenia w dziedzinie farb i tuszów na takich polach jak ochrona środowiska, bezpieczeństwo, zdrowie, dystrybucja i zarządzanie produktem. Oceny dokonuje się na podstawie 45 wskaźników wydajności (KPI).

Mniej odpadów, większe bezpieczeństwo

Nagroda Coatings Care Overall Best Performer Award sponsorowana przez Verlingue przyznana została nowej fabryce AkzoNobel Decorative Paints w Ashington. Zakład wysłał na wysypiska zerową ilość odpadów, zaś poziom recyklingu odpadów był tu zdecydowanie powyżej branżowej średniej. Do najniższych należała również emisja rozpuszczalników w przeliczeniu na tonę produkcji. Fabryka wyróżnia się też pod względem bezpieczeństwa pracy.

nagrody Coatings Care 2020 AkzoNobel

Fot. arch. BCF

Firma Sun Chemical otrzymała natomiast nagrodę Coatings Care Progress Award. Została ona przyznana za obniżenie zużycia energii w zakładach producenta o ponad 10% w porównaniu z rokiem 2018. Znacznie poprawiła się również ilość odpadów na tonę produkcji oraz odsetek odpadów poddawanych recyklingowi. Jak skomentował Tom Bowtell, dyrektor BCF:

Gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i firmom, które znalazły się w ścisłym gronie kandydatów do nagrody Coatings Care. W tych trudnych czasach wyjątkowo cieszymy się, widząc, jak firmy angażują się i śledzą swoje działania pod kątem naszych wskaźników wydajności.

Rekordowy rok 2019

Dobre wiadomości podane przez Brytyjską Federacją Powłok są również takie, że w roku 2019 brytyjska branża farb zużyła rekordowo mało energii w przeliczeniu na tonę produkcji. Zanotowano też rekordowo niską ilość wygenerowanych odpadów – zaledwie 4% ilości odpadów zarejestrowanej w roku 1996.

Źródło: BCF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA