a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweGrupa ICA reaguje na nowe przepisy unijne

Grupa ICA reaguje na nowe przepisy unijne

Na początku sierpnia tego roku wprowadzono zmiany w europejskim rozporządzeniu REACH, dotyczące substancji lub produktów zawierających diizocyjaniany. Firma ICA Polska, jak donosi, zareagowała natychmiast, dzięki czemu zamierza już od stycznia 2021 dostosować wszystkie swoje produkty do nowych przepisów.

Grupa ICA przepisy unijne REACH utwardzacze

Fot. Memed_Nurrohmad / pixabay.com

Nowe zakazy unijne dotyczą zawartości diizocyjanianów równej lub przekraczającej 0,1% wagowo. W branży lakierniczej do wyrobów, których może to dotyczyć, należą utwardzacze produktów dwuskładnikowych.

Błyskawiczna reakcja Grupy ICA

Laboratorium Badawczo-Rozwojowe Grupy ICA błyskawicznie przeanalizowało nowe przepisy i postanowiło dostosować produkty firmy poprzez zastosowanie wyłącznie polimerów izocyjanianowych, w przypadku których pozostałość wolnych monomerów wynosi poniżej 0,1%.

Prace nad dostosowaniem już trwają, producent zamierza je zrealizować do końca tego roku. W ten sposób, mimo iż pierwszy termin na wprowadzenie zmian wyznaczony przez Unię to 24 lutego 2022, produkty marki ICA już od stycznia 2021 będą zgodne z nowymi przepisami.

Od 2023 stosowanie zakazane

Drugi i ostateczny termin wyznaczony przez UE w przypadku opisywanych wyrobów to 24 sierpnia 2023. Po tym dniu wykorzystanie substancji i mieszanin zawierających 0,1% lub więcej diizocyjanianów bez odpowiedniego szkolenia będzie zakazane.

Źródło: ICA Polska