D&R Dispersions and Resins
ul. Duninowska 9
87-800 Włocławek
tel. +48 54 41 14 522
tel. +48 54 41 14 478
tel. +48 54 41 14 239
Chcę kupić...
Jeśli jesteś zainteresowany kupnem naszych żywic napisz do nas wiadomość lub zadzwoń na numer +48 54 41 14 522
Mam pytanie techniczne...
Chciałbyś zadać pytanie techniczne? Skontaktuj się z naszym laboratorium +48 54 41 14 320.
Inne pytania
Masz inne pytanie? Napisz do nas!
D&R Dispersions and Resins Sp. z o.o. to producent surowców chemicznych najwyższej jakości. Specjalizacja firmy to produkcja wysokiej jakości żywic alkidowych stosowanych do produkcji farb na drewno i metal. Drugi filar produkcji to dyspersje wodne – kopolimery monomerów akrylowych, styrenu oraz octanu winylu. Produkcję rozpoczęliśmy na początku 2011 roku.
Obecnie nasza oferta to trzy duże grupy produktów:
* żywice akrylowe Akrysolv®,
* żywice alkidowe Alkid® i Imperac®,
* dyspersje wodne Akryvil®.
Żywice Akrysolv® stosowane są przede wszystkim do produkcji dwuskładnikowych farb poliuretanowych – które w stosunku do konwencjonalnych alkidów wyróżnia lepsza odporność i walory dekoracyjne – oraz jednoskładnikowych farb i emalii rozpuszczalnikowych. Produkty alkidowe Alkid® i Imperac®, których recepturę można łatwo optymalizować pod kątem własności użytkowych i ceny, pozostają wciąż najpopularniejszymi żywicami w zastosowaniach przemysłowych. Dyspersje wodne Akryvil® są natomiast wykorzystywane m.in. jako baza dekoracyjnych farb dyspersyjnych (wewnętrznych i zewnętrznych), produktów do ochrony drewna, mas tynkarskich i materiałów gruntujących. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza na porowatych podłożach.
Dzięki najwyższej jakości naszych produktów i przemyślanej strategii nasza firma dynamicznie rozwija się na rynku polskim i europejskim. W planach mamy szereg nowych inwestycji, które pozwolą nam jeszcze lepiej spełnić potrzeby klientów.
Firma D&R Dispersions and Resins została wyróżniona certyfikatem Europejska Firma Fair Play 2021. Tytuł przyznawany jest przez międzynarodową kapitułę programu CIRF.
9 listopada 2020Więcej
Polska firma D&R Dispersions and Resins nawiązała współpracę ze spółką Hexion z amerykańskiego Ohio. Celem jest komercyjna produkcja innowacyjnego polimeru silanowego VeoVa™. Będzie to pierwsza produkowana na skalę komercyjną żywica bazująca na opracowanej przez Hexion unikatowej technologii.
10 sierpnia 2020Więcej
W czasach pandemii wiele firm zaangażowało się w pomoc placówkom zdrowia, w których leczeni są chorzy na COVID-19. Do tego grona dołączył polski producent D&R Dispersions and Resins.
23 czerwca 2020Więcej
Polska firma D&R Dispersions and Resins oraz europejski dystrybutor Keyser & Mackay nawiązali współpracę. Dzięki niej produkty polskiego wytwórcy trafią do szerszego grona klientów.
8 czerwca 2020Więcej
Firma D&R Dispersions and Resins realizuje nowy projekt w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Dotyczy on nowej technologii produkcji dyspersji polimerowej o podwyższonej elastyczności.
23 maja 2019Więcej
Firma D&R Dispersions and Resins została nominowana do Polskiej Nagrody Jakości 2019. Doceniono zarówno wysoką jakość dostarczanych przez nią produktów, jak i organizację i zarządzanie przedsiębiorstwem.
6 marca 2019Więcej
Firma D&R Dispersions & Resins ma nową stronę internetową. Nowy, intuicyjny serwis dostępny jest w czterech językach.
13 grudnia 2018Więcej
Producent surowców chemicznych D&R Dispersions and Resins otrzymał trzy międzynarodowe certyfikaty ISO. Są one potwierdzeniem, że firma dba o standardy zarządzania jakością, bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska.
9 listopada 2016Więcej
Firma D&R Dispersions and Resins otrzymała nagrodę w plebiscycie Gepardy Biznesu 2014, trafiając tym samym do grona najszybciej rozwijających się producentów środków chemicznych w Polsce.
12 stycznia 2016Więcej
D&R Dispersions and Resins nie próżnuje – firma zakończyła właśnie dużą inwestycję, która otworzy drogę do produkcji nowych typów produktów. Dzięki temu oferta polskiego producenta będzie mogła znacznie się rozszerzyć.
26 sierpnia 2015Więcej