a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweD&R Dispersions and Resins partnerem Hexion

D&R Dispersions and Resins partnerem Hexion

Polska firma D&R Dispersions and Resins nawiązała współpracę ze spółką Hexion z amerykańskiego Ohio. Celem jest komercyjna produkcja innowacyjnego polimeru silanowego VeoVa™. Będzie to pierwsza produkowana na skalę komercyjną żywica bazująca na opracowanej przez Hexion unikatowej technologii.

D&R Dispersions and Resins Hexion partner

Fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Hexion ogłosił, że wraz z Dispersions & Resins rozpocznie komercyjną produkcję utwardzanych wilgocią powłok VeoVa™ Silane na bazie silanu winylu. Oznacza to, że polska spółka otrzyma bezpośredni dostęp do unikatowej technologii.

Dobre parametry bez izocyjanianów

Na czym polega innowacyjność opracowanego przez Hexion polimeru? W odróżnieniu od innych podobnych systemów nie zawiera on izocyjanianów, a przy tym zapewnia doskonałą równowagę między twardością i elastycznością. Charakteryzuje się również wysoką żywotnością mieszanki i dużą szybkością utwardzania.

W ten sposób otrzymujemy powłokę o bardzo dobrych parametrach użytkowych, nadającą się m.in. do zabezpieczania statków, podłoży drewnianych oraz do wykorzystania jako farba ochronna w innych zastosowaniach. Dzięki współpracy z Dispersions & Resins twórca technologii, firma Hexion, zyskuje strategiczne możliwości produkcyjne na terenie Europy Wschodniej.

Przełom w branży żywic

Obie strony wyraziły dużą radość z nawiązania współpracy. Arkadiusz Kowalczyk, wiceprezes D&R Dispersions and Resins, komentuje:

Uważamy, że ta nowa i unikalna technologia stanowi prawdziwy przełom w branży żywic. Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z Hexion nad wprowadzeniem tej żywicy na rynek powłok. Nieustannie poszukujemy alternatywnych surowców i technologii monomerowych, a dzięki współpracy z Hexion będziemy mogli tworzyć prawdziwie nowatorskie i zrównoważone spoiwa dla branży powłok.

Jeroen Jansema, wiceprezes i dyrektor generalny należącej do Hexion grupy Versatic Acids & Derivatives, mówi natomiast, że współpraca z polską firmą pozwoli grupie zaoferować producentom farb bezpośredni dostęp do tej wyjątkowej technologii.

Źródło: D&R Dispersions and Resins, Hexion

Dowiedz się więcej o firmie