a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneFarby ogniochronne – nadążyć za zmianami

Farby ogniochronne – nadążyć za zmianami

Rozbudowa ośrodka w Wielkiej Brytanii, w ramach której jego powierzchnia zwiększyła się ponad dwukrotnie – tak norweski producent dąży do tego, by zwiększyć swoje udziały na światowym rynku farb ogniochronnych.

Fot. Alexas_Fotos / pixabay.com

Jotun ogłosił ukończenie rozbudowy swojego ośrodka Global Intumescent R&D Laboratory. Zakład w brytyjskim Flixborough został powiększony ponad dwukrotnie. Uzyskana w ten sposób przestrzeń wykorzystywana będzie do opracowywania i testowania nowych rozwiązań z dziedziny ochrony przeciwogniowej.

Rosnące wymogi i wsparcie klientów

Celem Jotun jest wejście ze swoimi farbami ogniochronnymi na nowe rynki dzięki szerszej certyfikacji oraz dostosowaniu produktów do regionalnych potrzeb w zgodzie z szybko zmieniającymi się wymogami. Jak komentuje James Irving, dyrektor ds. badań i rozwoju w oddziale Intumescent Coatings Jotun:

Kiedy w 2016 otwieraliśmy ośrodek Global Intumescent R&D, mieliśmy nadzieję, że w przyszłości będzie się on rozwijał, wspierając klientów na całym świecie w miarę jak wymogi dotyczące ochrony przeciwogniowej stawać się będą coraz bardziej złożone i zregionalizowane. Cieszymy się, że dzięki tej znaczącej rozbudowie, w ramach której powierzchnia zakładu wzrosła ponad dwukrotnie, jesteśmy gotowi nadal umożliwiać rozwój farb i technologii ogniochronnych, tak aby spełniały te wymagania.

Ośrodek, obecnie o powierzchni 2900 m2, zatrudnia ekspertów udoskonalających farby SteelMaster przeznaczone na konstrukcje stalowe dla infrastruktury oraz Jotachar wykorzystywane w przemyśle energetycznym. Globalny zakład we Flixborough jest wspierany przez główne laboratorium badawczo-rozwojowe Jotun w norweskim Sandefjord.

Dowody na zaangażowanie

Jednym z dowodów potwierdzających zaangażowanie Jotun w branżę ogniochronną jest wprowadzony niedawno do sprzedaży Jotachar JF750 XT – farba przystosowana do ochrony przed ogniem nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych i środowiskowych. Obecnie norweski koncern inwestuje również w tworzenie ośrodków poświęconych rozwiązaniom przeciwogniowym w Norwegii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Korei, USA i Malezji.

Fot. arch. Jotun

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie