a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowa fabryka klejów w Chinach

Nowa fabryka klejów w Chinach

Jeden z europejskich koncernów rozpoczął budowę nowej fabryki w Chinach. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem będzie się ona specjalizowała w produkcji klejów.

Fot. arch. Henkel

Budowę nowego zakładu, która kosztować będzie blisko 120 mln €, rozpoczęła firma Henkel. Mieścił się on będzie na terenie Yantai Chemical Industry Park w prowincji Szantung.

Kleje dla elektroniki i lotnictwa

Nowy obiekt, który otrzymał chińską nazwę Kunpeng, ma zwiększyć możliwości produkcyjne Henkel w zakresie klejów oraz zoptymalizować sieć zaopatrzenia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w Chinach i na świecie. Mark Dorn, wiceprezes wykonawczy oddziału Adhesive Technologies Henkel, komentuje:

Chiny odgrywają ważną rolę dla naszej działalności. Rynek ten wykazuje niesłabnącą odporność i wzrost. Inwestycja w fabrykę Kunpeng jest odzwierciedleniem naszego silnego zaangażowania w przyszłość naszego biznesu w Chinach oraz całym regionie Azji i Pacyfiku.

Zakład będzie miał łączną powierzchnię ponad 150 000 m2, z czego 8000 m2 zajmować będą inteligentne magazyny. W fabryce produkowane będą kleje spełniające wymogi szybko rozwijających się sektorów, takich jak elektronika, motoryzacja, medycyna czy lotnictwo.

Zielona fabryka

Jako firma zaangażowana w idee zrównoważonego rozwoju Henkel zadbał również o to, by nowy obiekt był przyjazny środowisku – zasilany będzie w 100% odnawialną energią oraz wyposażony zostanie w dodatkowe funkcjonalności, takie jak m.in. systém cyrkulacji wody. Zastosowane rozwiązania mają ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 5000 ton rocznie oraz zmniejszyć zużycie wody o 25%.

Źródło: Henkel