a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweNowa linia farb na zaciski hamulcowe

Nowa linia farb na zaciski hamulcowe

Na rynek wchodzi nowa linia farb proszkowych na zaciski hamulcowe. Element ten coraz częściej staje się integralną częścią designu auta, liczy się więc nie tylko jego wytrzymałość, ale i wygląd.

Fot. Mikes-Photography / pixabay.com

Nowa linia farb Interpon A1243 pojawiła się w ofercie AkzoNobel. Dzięki niej wytwórcy zarówno pojazdów tradycyjnych, jak i elektrycznych mogą uzyskać stylowe, a zarazem bardzo wytrzymałe mechanicznie wykończenie.

Stylowe akcesorium

W związku z tym, że wielu producentów OEM stawia dziś na większe koła oraz bardziej „otwarty“ design, zaciski hamulcowe awansowały do rangi stylowego akcesorium. Jak mówi Gustavo Carvalho, dyrektor globalnego segmentu samochodowego AkzoNobel Powder Coatings:

Wytwórcy OEM wymagają wysokiej jakości i ochrony przed pyłem hamulcowym, agresywnymi chemikaliami i olejami, na które zaciski hamulcowe są narażone. To standard. Oprócz tego jednak zależy im na kolorze i stylu, tu zaś liczą się nasze innowacje i doświadczenie. We współpracy z producentami samochodów tworzymy powłoki, które łączą wyjątkowy wygląd z wytrzymałym wykończeniem, powstałym z myślą o warunkach na drodze.

W ostatnich latach szczególnie wytwórcy pojazdów elektrycznych, które wymagają większych, bardziej masywnych zacisków hamulcowych, starają się uczynić z tych elementów designerski atut. Kolory, wykończenia i style zacisków hamulcowych dobierane są tak, by współgrały z całościowym projektem samochodu.

Wygląd i wytrzymałość na dłużej

Jeśli chodzi o wytrzymałość, jednowarstwowa farba Interpon A1243 zapewnia doskonałe właściwości mechaniczne i ochronę przed korozją, chemikaliami i pyłem hamulcowym. Dzięki temu zaciski hamulcowe są łatwiejsze w czyszczeniu i wyglądają lepiej na dłużej.

Źródło: coatingsworld.com