a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDystrybutor otwiera nowe laboratorium w USA

Dystrybutor otwiera nowe laboratorium w USA

W Stanach Zjednoczonych otwarte zostało nowe laboratorium poświęcone badaniom powłok i środków dla budownictwa. To obiekt jednego z dystrybutorów, który tym samym będzie w stanie lepiej obsługiwać klientów z Ameryki Północnej.

Fot. arch. IMCD

Otwarcie nowego laboratorium, które pomoże w obsłudze klientów z Ameryki Północnej, ogłosiła firma IMCD. Mieści się ono w pobliżu Filadelfii i w odróżnieniu od dotychczasowej placówki działającej w tym regionie badać będzie nie tylko farby przemysłowe, dekoracyjne i kleje, ale również produkty dla budownictwa.

Nie tylko dystrybutor

Nowoczesne laboratorium zapewnia wsparcie w zakresie formuł dla branży powłok i budownictwa klientom z całej Ameryki Północnej. Jak komentuje Müge Tamkan, wiceprezes w oddziale Americas w IMCD Coatings & Construction:

Otwarcie nowego laboratorium IMCD Coatings & Construction w Stanach Zjednoczonych pozwoli nam z jeszcze większym zaangażowaniem obsługiwać naszych partnerów i klientów – nie tylko jako dystrybutor, ale również twórca formuł i dostawca rozwiązań, napędzających innowacje. To dopiero początek naszych inwestycji zmierzających do poprawy obsługi i zwiększenia możliwości technicznych w Ameryce Północnej.

Znajdujący się w laboratorium sprzęt pozwala wykonywać szeroki zakres badań. Są to m.in. reometr, tensjometr optyczny, kabina natryskowa oraz aparat Tabera do pomiaru odporności na ścieranie.

Przyszłe inwestycje

Nowa placówka jest częścią międzynarodowej sieci 14 laboratoriów IMCD Coatings & Construction, zatrudniającej zorientowanych na rynek ekspertów wymieniających się wiedzą i ekspertyzą w zakresie formuł. Przestrzeń zaprojektowana została tak, aby w przyszłości zapewnić również wsparcie techniczne dla branży tuszów, tkanin oraz papierniczej.

Źródło: IMCD