REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Jotun na największym promie typu plug-in

Color Hybrid to największy hybrydowy statek pasażerski typu plug-in. Cztery razy dziennie przepływa on obok siedziby głównej firmy Jotun w norweskim Sandefjord – i właśnie farby marki Jotun posłużyły do zabezpieczenia tego pięknego kolosa.

Jotun prom typu plug-in Color Hybrid

Fot. arch. Jotun

Należący do Color Line prom wyruszył w swoją pierwszą podróż w sierpniu 2019. Mieszczący 500 samochodów i 2000 pasażerów statek dwa razy dziennie kursuje między Sandefjord w Norwegii a Strömstad w Szwecji.

Wejście w nową erę

Prom wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu jest bardziej przyjazny środowisku. Dzięki dużym bateriom jest w stanie przepłynąć część kursu zasilany jedynie pochodzącą z nich energią. Baterie są ładowane przez kabel w porcie w Sandefjord, a także mogą być ładowane na statku ze znajdujących się tam generatorów.

Nic więc dziwnego, że na targach Nor-Shipping w czerwcu 2019 to właśnie Color Hybrid zdobył tytuł „Statku Roku”. Jury przyznające nagrodę uznało, że „Color Hybrid prowadzi nas w nową erę sektora statków typu ro-pax dzięki rozwiązaniom, które wykraczają daleko poza stosowane obecnie w branży zielone technologie”.

Do zabezpieczenia wybrano produkty Jotun

Do zabezpieczenia tego niezwykłego statku inwestor wybrał produkty Jotun. Wykorzystano m.in. farby okrętowe Jotacote Universal oraz Hardtop XP. Producent jest dumny, że może być częścią tak nowoczesnego i przyjaznego środowisku projektu jak Color Hybrid.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA