REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Benjamin Moore na ICE Kraków

Otwarte kilka miesięcy temu Centrum Kongresowe ICE jest nową ozdobą Krakowa. Tak duży i ważny projekt wymagał oczywiście wysokiej jakości farb. Do malowania wnętrz Centrum inwestorzy wybrali produkty Benjamin Moore.

Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Centrum Kongresowe ICE to dzieło biura projektowego Ingarden & Ewý Architekci. Efektowny budynek zlokalizowany w samym sercu Krakowa swoim kształtem przypomina topniejącą górę lodową, a z przeszklonego foyer rozciąga się piękny widok na Wawel i Stare Miasto.

Odporna i estetyczna

Aby wnętrze Centrum prezentowało się jak należy, potrzebne były wysokiej jakości farby dekoracyjne. Intensywny i trwały kolor, wytrzymałość, odporność na zmywanie i szorowanie – oto, jakie przede wszystkim stawiano im wymagania. Inwestorzy uznali, że w tej roli najlepiej sprawdzą się farby ceramiczne Regal Select 548 od Benjamin Moore.

Dzięki technologii Stain Release Technology New Generation otrzymały one pierwszą klasę ścieralności według normy PN-EN 13300 – są „nie do zdarcia”! Pod względem estetyki natomiast uwagę zwraca ich matowy połysk, który jest rzadkością w przypadku farb ceramicznych. Kolor farb Regal Select jest trwały i nie blaknie wskutek mycia, można więc swobodnie czyścić ścianę z wszelkich zabrudzeń, o jakie w miejscach publicznych nietrudno.

Fot. Benjamin Moore

Oprawa dla panoramy Krakowa

Zarówno wewnątrz budynku, jak i na elewacji, dominują trzy kolory – biały, szary i czerwony. Foyer miało być z założenia jasne i przestronne, dlatego dominuje w nim biała farba w odcieniu white diamond OC-61 od Benjamin Moore. Stanowi ona doskonałą, jednolitą oprawę dla imponującego widoku rozciągającego się za przeszkloną ścianą.

Farbami Benjamin Moore pomalowano także sufity w każdej spośród trzech sal – ogromnej audytoryjnej na prawie 2000 miejsc, teatralnej oraz kameralnej. W największym pomieszczeniu wykorzystano fioletowy odcień amazon soil 2115-30, a w dwóch pozostałych – głęboką czerń Black 2132-10.

Fot. Benjamin Moore

Źródło: Benjamin Moore

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA