REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby AkzoNobel przy budowie La Sagrada Familia

Koncern AkzoNobel będzie mieć swój udział w wykańczaniu słynnej bazyliki La Sagrada Familia w Barcelonie. Budowa ma zostać ukończona w roku 2026.

La Sagrada Familia AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Mało kto nie słyszał o tej ikonicznej budowli – bazylikę La Sagrada Familia odwiedza co roku trzy miliony turystów. To w dużej mierze zasługa jej niezwykłej historii. Choć prace budowlane rozpoczęto w roku 1882, do dziś obiekt nie został ukończony. Po śmierci Gaudiego nie znalazł się nikt, kto podjąłby to niezwykłe dzieło, i na wiele lat jego budowa została uśpiona. Wszystko wskazuje jednak na to, że do roku 2026 bazylika uzyska jednak swój ostateczny kształt.

Jeśli chodzi o udział koncernu AkzoNobel, przy konstrukcji wykorzystane zostaną produkty marki Interpon. Zostaną nimi zabezpieczone niektóre elementy budynku, takie jak balkony i barierki na charakterystycznych stożkowych wieżach kościoła.

John Wolff, dyrektor zarządzający oddziału Powder Coating AkzoNobel, podkreślił, jak wielkim zaszczytem dla firmy jest wzięcie udziału w budowie tak słynnego obiektu. Stwierdził również, że jako koncern o prawie 400-letniej historii Akzo zawsze chętnie wspiera projekty mające na celu zachowanie naszego kulturowego dziedzictwa. Jose Luis Camargo, menedżer hiszpańskiego oddziału Powder Coatings AkzoNobel, powiedział natomiast:

W AkzoNobel rozumiemy, jak ważna jest równowaga między tym co stare i zabytkowe a zdobyczami technologicznymi, które mogą nadać obiektowi nowy blask. Jesteśmy więc właściwymi ludźmi na właściwym miejscu – przy pomocy naszych innowacyjnych produktów możemy skutecznie chronić historyczne dziedzictwo, nie zmieniając jego charakteru.

Farby AkzoNobel wykorzystano już przy budowie czy renowacji wielu słynnych obiektów, m.in. Tower Bridge oraz Shard w Londynie, Burdż al-Arab w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Petronas Towers w Malezji, Shanghai Tower w Chinach czy budynku holenderskiego Rijksmuseum.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA