a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby AkzoNobel przy budowie La Sagrada Familia

Farby AkzoNobel przy budowie La Sagrada Familia

Koncern AkzoNobel będzie mieć swój udział w wykańczaniu słynnej bazyliki La Sagrada Familia w Barcelonie. Budowa ma zostać ukończona w roku 2026.

La Sagrada Familia AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Mało kto nie słyszał o tej ikonicznej budowli – bazylikę La Sagrada Familia odwiedza co roku trzy miliony turystów. To w dużej mierze zasługa jej niezwykłej historii. Choć prace budowlane rozpoczęto w roku 1882, do dziś obiekt nie został ukończony. Po śmierci Gaudiego nie znalazł się nikt, kto podjąłby to niezwykłe dzieło, i na wiele lat jego budowa została uśpiona. Wszystko wskazuje jednak na to, że do roku 2026 bazylika uzyska jednak swój ostateczny kształt.

Jeśli chodzi o udział koncernu AkzoNobel, przy konstrukcji wykorzystane zostaną produkty marki Interpon. Zostaną nimi zabezpieczone niektóre elementy budynku, takie jak balkony i barierki na charakterystycznych stożkowych wieżach kościoła.

John Wolff, dyrektor zarządzający oddziału Powder Coating AkzoNobel, podkreślił, jak wielkim zaszczytem dla firmy jest wzięcie udziału w budowie tak słynnego obiektu. Stwierdził również, że jako koncern o prawie 400-letniej historii Akzo zawsze chętnie wspiera projekty mające na celu zachowanie naszego kulturowego dziedzictwa. Jose Luis Camargo, menedżer hiszpańskiego oddziału Powder Coatings AkzoNobel, powiedział natomiast:

W AkzoNobel rozumiemy, jak ważna jest równowaga między tym co stare i zabytkowe a zdobyczami technologicznymi, które mogą nadać obiektowi nowy blask. Jesteśmy więc właściwymi ludźmi na właściwym miejscu – przy pomocy naszych innowacyjnych produktów możemy skutecznie chronić historyczne dziedzictwo, nie zmieniając jego charakteru.

Farby AkzoNobel wykorzystano już przy budowie czy renowacji wielu słynnych obiektów, m.in. Tower Bridge oraz Shard w Londynie, Burdż al-Arab w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Petronas Towers w Malezji, Shanghai Tower w Chinach czy budynku holenderskiego Rijksmuseum.

Źródło: AkzoNobel