REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Elegancja i roślinny spokój – Kolor Roku 2019 PPG

Jak twierdzą eksperci PPG, następny rok należał będzie do odcieni inspirowanych naturą. Dlatego też Kolorem Roku 2019 okrzyknięty został elegancki, a zarazem wyciszający odcień zieleni – Night Watch.

Kolor Roku 2019 PPG

Fot. arch. PPG Paints

Night Watch to zieleń klasyczna, przywodząca na myśl bogactwo i luksus. Wprowadza do wnętrza odrobinę szyku, ale również roślinnego spokoju.

Kolor Roku 2019 PPG

Night Watch. Fot. arch. PPG

Jak mówi Dee Schlotter, starszy manager ds. marketingu koloru PPG, wyciszająca moc natury jest teraz w naszym społeczeństwie ważniejsza niż kiedykolwiek. Dlatego numerem jeden przyszłego roku okrzyknięty został właśnie Night Watch. Kolor, który przywodzi na myśl wspomnienia naturalnych pejzaży i przywołuje euforię, jaką odczuwamy przebywając wśród zieleni.

Powrót do natury? Motyw uniwersalny

Motyw powrotu do natury w dzisiejszym niespokojnym świecie pojawił się wielokrotnie na lutowych warsztatach PPG Global Color Workshop. Warsztaty te organizowane są przez PPG od dziewięciu lat i gromadzą co roku 20 specjalistów do spraw koloru z różnych branż: samochodowej, elektroniki konsumenckiej, lotnictwa i wystroju wnętrz. Analizują popularne obecnie trendy, biorą pod lupę styl życia, demografię, geografię, zjawiska społeczne, i na tej podstawie wybierają przewidywane najpopularniejsze odcienie, na czele z Kolorem Roku.

Night Watch Kolor Roku 2019 PPG

Fot. arch. PPG Paints

Jak wyjaśnia Schlotter, powrót do natury to motyw bardzo uniwersalny, dlatego Night Watch pasuje do wielu miejsc: od ośrodków zdrowia po budownictwo publiczne i mieszkaniowe. W domu będzie doskonałym wyborem na ścianę akcentową w sypialni lub jadalni, pięknie komponuje się ze złotem i mosiądzem. Szczególnie sprawdza się w pomieszczeniach pozbawionych okien, jak na przykład w długich holach czy korytarzach w szpitalu. Jeśli zaś chodzi o zastosowania zewnętrzne, jest ciekawą alternatywą dla czerni czy głębokiego niebieskiego. Pięknie wygląda również na drzwiach i okiennicach.

Trendy 2019 – dla młodych duchem i miłośników starej szkoły

Kolor Roku 2019 to jednak tylko jeden z 200 odcieni zaproponowanych przez PPG w najnowszych trendach. Zebrano je w cztery główne nurty:

  • With It – dla klientów młodych duchem (niekoniecznie metryką!), radosnych, kreatywnych i energicznych. Paleta tryskająca optymizmem. Tworzą ją żywe odcienie jak czerwień Cherry Brandy, żółty Crushed czy niebieski Mystic Blue.
  • With Class – elegancja w stylu starej szkoły, zestaw nasyconych i ciemnych odcieni, nawiązujący jednak również do współczesnej estetyki. Łączy tradycję z fantazją. Tworzące ją odcienie z palety PPG to m.in. Deep Emerald, Chilled Wine, a do tego delikatniejsze Hot Stone (ciepły brąz) i Cinnamon Diamonds (czerwień).
  • With Out – odpowiedź na potrzebę prostoty, stabilności i spokoju. Minimalistyczny zestaw przywołujący skojarzenia z przyrodą. Znajdują się tu zainspirowane naturą zielenie (Pine Forest, Antique Slate), a także organiczne odcienie jak Cocoa Delight i Cool Concrete.
  • With Spirit – paleta dla uduchowionych osób, zainteresowanych medytacją i życiem w stylu zen. Jej sercem jest intensywnie niebieski Imperial Purple, doskonale komponujący się z kolorami w stylu Wild Lilac, pełniącymi rolę miękkich, romantycznych akcentów.
With It. Fot. PPG Voice of Color

With It. Fot. PPG Voice of Color

With Class. Fot. PPG Voice of Color

With Class. Fot. PPG Voice of Color

With Out. Fot. PPG Voice of Color

With Out. Fot. PPG Voice of Color

With Spirit. Fot. arch. PPG Voice of Color

With Spirit. Fot. PPG Voice of Color

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA