a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDyrektor HMG Paints jako artysta malarz

Dyrektor HMG Paints jako artysta malarz

Dyrektor zarządzający HMG Paints, John Falder, dał się poznać również jako utalentowany artysta. W czerwcu otwarta zostanie pierwsza wystawa jego obrazów, zatytułowana „Paintings from a Lifetime of Paint” [Obrazy z czasu życia farby].

John Falder dyrektor HMG Paints artysta malarz wystawa

Jeden z obrazów Johna Faldera. Fot. arch. HMG Paints

Wystawa Paintings from a Lifetime of Paint będzie pierwszą artystyczną wystawą Johna Faldera. Zostanie ona otwarta 12 czerwca w Oriel Ger Y Fenai Gallery na Anglesey w Wielkiej Brytanii.

Lokalne wspomnienia i historie

Wielu artystów twierdzi, że aby zrozumieć obraz, trzeba najpierw zrozumieć farbę. Tymczasem wieloletni dyrektor zarządzający HMG Paints ma na ten temat rozległą wiedzę. O swoich dziełach sztuki John Falder mówi:

Bardziej niż czegokolwiek na świecie chciałbym, aby ludzi cieszyły moje obrazy i aby przemawiały do nich wspomnieniami lokalnych obszarów. To, co maluję to wspomnienia i historie związane z Anglesey i Snowdonią. Każdy obraz zainspirowany jest szczególnym momentem, wydarzeniem lub miejscem, i stanowi próbę uchwycenia chwili.

Galeria Oriel Ger Y Fenai Gallery słynie z wystawiania prac artystów z Północnej Walii. Należą do nich m.in. sir Kyffin Williams, William Selwyn czy Wilf Roberts.

Wystawa w jubileuszowy rok

Falder należy do trzeciego pokolenia wytwórców farb. W tym roku świętuje 45 lat pracy w HMG Paints, z czego 30 lat – na stanowisku dyrektora zarządzającego, które objął w czerwcu 1991 po swoim ojcu, Brianie.

Źródło: HMG Paints