REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dyrektor HMG Paints jako artysta malarz

Dyrektor zarządzający HMG Paints, John Falder, dał się poznać również jako utalentowany artysta. W czerwcu otwarta zostanie pierwsza wystawa jego obrazów, zatytułowana „Paintings from a Lifetime of Paint” [Obrazy z czasu życia farby].

John Falder dyrektor HMG Paints artysta malarz wystawa

Jeden z obrazów Johna Faldera. Fot. arch. HMG Paints

Wystawa Paintings from a Lifetime of Paint będzie pierwszą artystyczną wystawą Johna Faldera. Zostanie ona otwarta 12 czerwca w Oriel Ger Y Fenai Gallery na Anglesey w Wielkiej Brytanii.

Lokalne wspomnienia i historie

Wielu artystów twierdzi, że aby zrozumieć obraz, trzeba najpierw zrozumieć farbę. Tymczasem wieloletni dyrektor zarządzający HMG Paints ma na ten temat rozległą wiedzę. O swoich dziełach sztuki John Falder mówi:

Bardziej niż czegokolwiek na świecie chciałbym, aby ludzi cieszyły moje obrazy i aby przemawiały do nich wspomnieniami lokalnych obszarów. To, co maluję to wspomnienia i historie związane z Anglesey i Snowdonią. Każdy obraz zainspirowany jest szczególnym momentem, wydarzeniem lub miejscem, i stanowi próbę uchwycenia chwili.

Galeria Oriel Ger Y Fenai Gallery słynie z wystawiania prac artystów z Północnej Walii. Należą do nich m.in. sir Kyffin Williams, William Selwyn czy Wilf Roberts.

Wystawa w jubileuszowy rok

Falder należy do trzeciego pokolenia wytwórców farb. W tym roku świętuje 45 lat pracy w HMG Paints, z czego 30 lat – na stanowisku dyrektora zarządzającego, które objął w czerwcu 1991 po swoim ojcu, Brianie.

Źródło: HMG Paints

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA