REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

TEGO Humectant 7005 – nowy środek zwilżający Evonik

Firma Evonik wprowadza do sprzedaży na całym świecie nowy produkt TEGO Humectant 7005. To środek zwilżający o licznych potencjalnych zastosowaniach – w tym w branży farb dekoracyjnych i przemysłowych.

Evonik TEGO Humectant 7005

Fot. Thecheapshot / pixabay.com

Formułowanie farb i powłok to skomplikowany proces. Jednym z największych wyzwań okazuje się szybki czas wysychania past pigmentowych nie zawierających spoiw. Środki zwilżające zapobiegają wysychaniu, ale często wpływają na inne właściwości produktu – na przykład zmniejszają odporność na wilgoć. TEGO Humectant 7005 rozwiązuje ten problem.

Bez szkody dla jakości farby

Nowy dodatek w ofercie Evonik pozwala rozwiązać problem wysychających past pigmentowych bez szkody dla jakości farby. Jak komentuje Frank Kleinsteinberg, szef działu technologii stosowania koncentratów pigmentowych w firmie Evonik:

Najważniejsze jest w tym wypadku zachowanie równowagi. Dla osoby zajmującej się tworzeniem formuł farb ważne jest, aby środek zwilżający pozwolił zachować właściwości pasty, takie jak siła koloru, stabilność, kompatybilność i lepkość, a równocześnie w jak najmniejszym stopniu wpływał na właściwości powstałej powłoki.

TEGO Humectant 7005 dobrze sprawdza się w przypadku nie zawierających spoiw past pigmentowych charakteryzujących się niską zawartością LZO. Zapobiega wysychaniu koncentratów, równocześnie nie wpływając na inne ważne właściwości produktu. To sprawia, że może być szeroko stosowany – m.in. jako dodatek do farb dekoracyjnych i przemysłowych.

Zgodny z europejskimi przepisami

Zawartość lotnych i średnio-lotnych związków organicznych w produkcie TEGO Humectant 7005 wynosi mniej niż 0,1%. Oznacza to, że może być stosowany bez ograniczeń w formułach zgodnych z obecnymi przepisami dotyczącymi LZO w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Evonik

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA