a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiTEGO Humectant 7005 – nowy środek zwilżający Evonik

TEGO Humectant 7005 – nowy środek zwilżający Evonik

Firma Evonik wprowadza do sprzedaży na całym świecie nowy produkt TEGO Humectant 7005. To środek zwilżający o licznych potencjalnych zastosowaniach – w tym w branży farb dekoracyjnych i przemysłowych.

Evonik TEGO Humectant 7005

Fot. Thecheapshot / pixabay.com

Formułowanie farb i powłok to skomplikowany proces. Jednym z największych wyzwań okazuje się szybki czas wysychania past pigmentowych nie zawierających spoiw. Środki zwilżające zapobiegają wysychaniu, ale często wpływają na inne właściwości produktu – na przykład zmniejszają odporność na wilgoć. TEGO Humectant 7005 rozwiązuje ten problem.

Bez szkody dla jakości farby

Nowy dodatek w ofercie Evonik pozwala rozwiązać problem wysychających past pigmentowych bez szkody dla jakości farby. Jak komentuje Frank Kleinsteinberg, szef działu technologii stosowania koncentratów pigmentowych w firmie Evonik:

Najważniejsze jest w tym wypadku zachowanie równowagi. Dla osoby zajmującej się tworzeniem formuł farb ważne jest, aby środek zwilżający pozwolił zachować właściwości pasty, takie jak siła koloru, stabilność, kompatybilność i lepkość, a równocześnie w jak najmniejszym stopniu wpływał na właściwości powstałej powłoki.

TEGO Humectant 7005 dobrze sprawdza się w przypadku nie zawierających spoiw past pigmentowych charakteryzujących się niską zawartością LZO. Zapobiega wysychaniu koncentratów, równocześnie nie wpływając na inne ważne właściwości produktu. To sprawia, że może być szeroko stosowany – m.in. jako dodatek do farb dekoracyjnych i przemysłowych.

Zgodny z europejskimi przepisami

Zawartość lotnych i średnio-lotnych związków organicznych w produkcie TEGO Humectant 7005 wynosi mniej niż 0,1%. Oznacza to, że może być stosowany bez ograniczeń w formułach zgodnych z obecnymi przepisami dotyczącymi LZO w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Evonik