a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneArkema przejmuje Agiplast – firmę z branży recyklingu

Arkema przejmuje Agiplast – firmę z branży recyklingu

Arkema przejęła Agiplast – lidera w branży odzyskiwania polimerów. Firma pokazała tym samym, jak duże znaczenie ma dla niej gospodarka obiegu zamkniętego.

Arkema Agiplast

Fot. arch. Arkema

Nowy nabytek Arkemy specjalizuje się przede wszystkim w odzyskiwaniu poliamidów i fluoropolimerów. Dzięki przejęciu Arkema będzie w stanie zaoferować klientom kompleksową obsługę w dziedzinie zamkniętego obiegu materiałów. To odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Długoletni partner

Agiplast to długoletni partner Arkemy w działaniach związanych z recyklingiem. W 2019 roku obie firmy opracowały razem program Virtucycle, umożliwiający zbiórkę i recykling specjalistycznych poliamidów i żywic PVDF. Program przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Przejmując Agiplast, Arkema stanie się pierwszym wytwórcą wysokowydajnych polimerów, oferującym zarówno materiały pochodzenia biologicznego, jak i z recyklingu. Tym samym firma będzie lepiej radzić sobie z problemem gorszej dostępności surowców. Krok ten wpisuje się w jej strategię CSR i zrównoważonego rozwoju.

Zamknięcie transakcji w przyszłym miesiącu

Roczna sprzedaż Agiplastu sięga 15 mln €. Firma posiada fabrykę we Włoszech i zatrudnia 32 pracowników. Transakcja przejęcia prawdopodobnie zostanie zamknięta w czerwcu tego roku.

Źródło: Arkema