REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema przejmuje Agiplast – firmę z branży recyklingu

Arkema przejęła Agiplast – lidera w branży odzyskiwania polimerów. Firma pokazała tym samym, jak duże znaczenie ma dla niej gospodarka obiegu zamkniętego.

Arkema Agiplast

Fot. arch. Arkema

Nowy nabytek Arkemy specjalizuje się przede wszystkim w odzyskiwaniu poliamidów i fluoropolimerów. Dzięki przejęciu Arkema będzie w stanie zaoferować klientom kompleksową obsługę w dziedzinie zamkniętego obiegu materiałów. To odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Długoletni partner

Agiplast to długoletni partner Arkemy w działaniach związanych z recyklingiem. W 2019 roku obie firmy opracowały razem program Virtucycle, umożliwiający zbiórkę i recykling specjalistycznych poliamidów i żywic PVDF. Program przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Przejmując Agiplast, Arkema stanie się pierwszym wytwórcą wysokowydajnych polimerów, oferującym zarówno materiały pochodzenia biologicznego, jak i z recyklingu. Tym samym firma będzie lepiej radzić sobie z problemem gorszej dostępności surowców. Krok ten wpisuje się w jej strategię CSR i zrównoważonego rozwoju.

Zamknięcie transakcji w przyszłym miesiącu

Roczna sprzedaż Agiplastu sięga 15 mln €. Firma posiada fabrykę we Włoszech i zatrudnia 32 pracowników. Transakcja przejęcia prawdopodobnie zostanie zamknięta w czerwcu tego roku.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA