a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDodatki w czerwcowym „European Coatings Journal”

Dodatki w czerwcowym „European Coatings Journal”

Dostępny jest już czerwcowy numer „European Coatings Journal”. Jest on poświęcony ważnej grupie składników farb, jaką są dodatki.

European Coatings Journal dodatkiDodatki to cenne wsparcie dla każdej formuły. Dzięki ich wykorzystaniu – oczywiście w połączeniu z pozostałymi niezbędnymi surowcami – nowoczesne systemy powłokowe mogą posiadać szereg użytecznych właściwości. Dlatego też kolejny numer magazynu „European Coatings Journal” poświęcony jest właśnie im.

Problemy z biocydami

Stosowanie i opracowywanie dodatków wiąże się jednak wciąż z wieloma wyzwaniami – od optymalizacji konkretnych funkcjonalności po minimalizację skutków ubocznych pod kątem konserwacji. Raport na stronie 12. magazynu omawia ten drugi temat, odnosząc się w szczególności do trudnej rynkowej sytuacji biocydów.

Artykuł techniczny Sjörena Schweizerhofa i jego współpracowników dotyczy opracowanych farb, które zupełnie nie zawierają biocydów (strona 20.). Równocześnie wykazują dużą trwałość, dobre właściwości aplikacyjne i są łatwe w użytkowaniu.

Gdzie można przeczytać?

Cały czerwcowy numer „European Coatings Journal” dostępny jest m.in. na platformie European Coatings 360. Zalogowanym użytkownikom zapewnia ona dodatkowe funkcjonalności – pozwala łatwo wyszukiwać teksty dotyczące konkretnych zagadnień dotyczących branży farb.

Źródło: european-coatings.com