a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel chroni oceany z fundacją Water Revolution

AkzoNobel chroni oceany z fundacją Water Revolution

Oddział Yacht Coatings AkzoNobel nawiązał współpracę z fundacją Water Revolution Foundation. Cel? Działanie na rzecz bardziej zrównoważonej branży jachtowej oraz ochrona oceanów.

AkzoNobel Water Revolution Foundation

Fot. arch. AkzoNobel

We współpracy z fundacją Water Revolution AkzoNobel dzielić się będzie swoją wiedzą w zakresie innowacyjnych farb jachtowych. Firma ma bogate doświadczenie, które zyskała opracowując swoje podkłady, napełniacze, lakiery nawierzchniowe i farby na kadłuby jachtów dostępne na rynku pod szyldem International i Awlgrip.

Bardziej zrównoważona branża jachtowa

Powstała w roku 2018, Water Revolution Foundation to organizacja non-profit, która chroni oceany, pomagając branży jachtowej zmniejszyć jej wpływ na środowisko. Jak mówi Jean-Michel Gauthier, dyrektor oddziału Marine and Protective Coatings AkzoNobel:

Mamy naturalne powiązania z Water Revolution Foundation, łączą nas wspólne cele. Chcemy tworzyć bardziej świadomą środowiskowo, zrównoważoną branżę jachtową. Jesteśmy dumni z naszych przyjaznych środowisku produktów, a łącząc siły z fundacją pokazujemy nasze zaangażowanie w ochronę oceanów. Cieszymy się na ścisłą współpracę i na to, co wspólnie możemy osiągnąć.

Robert van Tol, dyrektor wykonawczy fundacji Water Revolution, dodaje, że AkzoNobel przez wiele lat pracował na swoją pozycję lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju. Łączy ich więc pasja i ambicja, by zbudować bardziej przyjazną środowisku branżę.

Nie tylko farby jachtowe

Jak podkreśla AkzoNobel, Water Revolution Foundation – i szerzej, cała branża jachtowa – skorzysta nie tylko z jego doświadczenia w zakresie rozwiązań powstałych specjalnie z myślą o jachtach. Cenna może się również okazać wiedza z obszaru motoryzacji, lotnictwa i energetyki.

Źródło: AkzoNobel