a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG rozbudowuje fabryki w Polsce i Holandii

PPG rozbudowuje fabryki w Polsce i Holandii

Koncern PPG ogłosił, że zamierza rozbudować swoje zakłady w Europie, zwiększając produkcję powłok opakowaniowych. Chodzi o fabryki w Holandii i Polsce.

PPG fabryki w Polsce i Holandii powłoki opakowaniowe

Fot. PIRO4D / pixabay.com

Decyzja o inwestycjach jest odpowiedzią na potrzeby klientów. W regionie rośnie zapotrzebowanie na powłoki na puszki aluminiowe i stalowe, stosowane jako opakowania na żywność, napoje oraz środki higieny osobistej.

Wsparcie dla klientów w Europie i poza nią

Pierwsza z inwestycji dotyczy zakładu w Tiel w Holandii, druga – fabryki w Cieszynie. Jak mówi Alessandro Borzino, dyrektor naczelny oddziału powłok opakowaniowych w regionie EMEA PPG:

Podjęte inwestycje są dowodem na nasze zaangażowanie, jeśli chodzi o wsparcie klientów z branży opakowań w Europie i poza nią. Dzięki rozbudowie będziemy w stanie jeszcze efektywniej zaopatrywać klientów w innowacyjne rozwiązania powłokowe, którym wytwórcy puszek i przedstawiciele znanych marek mogą zaufać.

W przypadku zakładu w Holandii wskutek rozbudowy o 30% zwiększona zostanie produkcja powłok na puszki PPG INNOVEL® nie zawierających BPA. Realizacja inwestycji ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2022. Oprócz tego podwojona ma być produkcja powłok PPG iSENSE® na zewnętrzną powierzchnię puszek na napoje i środki higieny osobistej – ten projekt zrealizowany ma zostać do końca bieżącego roku.

Z kolei w zakładzie w Cieszynie produkcja zostanie podwojona, aby wesprzeć rozwój linii NUTRISHIELD™ – nie zawierających BPA wewnętrznych powłok na puszki na żywność. Rozbudowa ma się zakończyć jeszcze w trzecim kwartale tego roku.

Wcześniej – inwestycja w Niemczech

Nowe inwestycje są kontynuacją wcześniejszego projektu, ukończonego w zeszłym roku – rozbudowy fabryki PPG w Bodelshausen w Niemczech. Dzięki temu firma podwoiła produkcję białych lakierów stosowanych na zewnętrznych powierzchniach opakowań środków higieny osobistej. Rozbudowano również mieszczący się w Bodelshausen ośrodek rozwojowo-badawczy.

Źródło: PPG