REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Chiński łamacz lodu zabezpieczony farbami AkzoNobel

Chiny dorobiły się nowej, udoskonalonej wersji polarnego łamacza lodu Xue Long. Aby zabezpieczyć go przed trudnymi arktycznymi warunkami, inwestorzy zwrócili się o pomoc do AkzoNobel.

chiński łamacz lodu farby AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Ważący ponad 12 tysięcy ton obiekt, zbudowany specjalnie z myślą o grubych warstwach lodu oraz ekstremalnych wyzwaniach wypraw polarnych, został zabezpieczony powłoką Intershield 163 Inerta 160 z serii International.

Potwierdzona jakość – 1600 zabezpieczonych statków

Odporny na ścieranie system, gruntownie przebadany i przetestowany, jest od 47 lat z powodzeniem stosowany w temperaturach nawet do -50°C. Wykorzystano go już do zabezpieczenia ponad 1600 statków i łamaczy lodu na całym świecie.

Jako światowi pionierzy w dziedzinie powłok dla przemysłu morskiego ogromnie cieszymy się ze współpracy z Polar Research Institute of China, w ramach której mogliśmy dostarczyć farby do zabezpieczenia łamacza lodu Xue Long 2. Jesteśmy dumni, że klient zaufał potwierdzonej badaniami jakości naszych produktów marki International

– mówi Jean-Michel Gauthier, dyrektor zarządzający oddziału Marine and Protective Coatings AkzoNobel. System Intershield 163 Inerta 160, zaprojektowany specjalnie z myślą o łamaczach lodu, został zastosowany na dolnych oraz bocznych partiach kadłuba. Zapewnia on dużą gładkość powierzchni, dzięki czemu obiekt lepiej radzi sobie z lodem, a także jest skutecznie chroniony przed korozją. Powłoka jest wytrzymała i wykazuje dużą odporność na pękanie.

Z myślą o nowych wyprawach polarnych

Xue Long 2 ma zwiększyć możliwości Chin, jeśli chodzi o eksplorację rejonów polarnych. Nowy łamacz lodu jest bardziej wytrzymały w stosunku do starego Xue Long, a także wyposażony został w ponad 7000 inteligentnych sensorów. Sensory te zbierają informacje na temat pęknięć oraz inne dane, które pomogą w udoskonaleniu kolejnych wersji łamacza lodu.

Pierwsza ekspedycja z wykorzystaniem Xue Long 2 ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA