a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweChiński łamacz lodu zabezpieczony farbami AkzoNobel

Chiński łamacz lodu zabezpieczony farbami AkzoNobel

Chiny dorobiły się nowej, udoskonalonej wersji polarnego łamacza lodu Xue Long. Aby zabezpieczyć go przed trudnymi arktycznymi warunkami, inwestorzy zwrócili się o pomoc do AkzoNobel.

chiński łamacz lodu farby AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Ważący ponad 12 tysięcy ton obiekt, zbudowany specjalnie z myślą o grubych warstwach lodu oraz ekstremalnych wyzwaniach wypraw polarnych, został zabezpieczony powłoką Intershield 163 Inerta 160 z serii International.

Potwierdzona jakość – 1600 zabezpieczonych statków

Odporny na ścieranie system, gruntownie przebadany i przetestowany, jest od 47 lat z powodzeniem stosowany w temperaturach nawet do -50°C. Wykorzystano go już do zabezpieczenia ponad 1600 statków i łamaczy lodu na całym świecie.

Jako światowi pionierzy w dziedzinie powłok dla przemysłu morskiego ogromnie cieszymy się ze współpracy z Polar Research Institute of China, w ramach której mogliśmy dostarczyć farby do zabezpieczenia łamacza lodu Xue Long 2. Jesteśmy dumni, że klient zaufał potwierdzonej badaniami jakości naszych produktów marki International

– mówi Jean-Michel Gauthier, dyrektor zarządzający oddziału Marine and Protective Coatings AkzoNobel. System Intershield 163 Inerta 160, zaprojektowany specjalnie z myślą o łamaczach lodu, został zastosowany na dolnych oraz bocznych partiach kadłuba. Zapewnia on dużą gładkość powierzchni, dzięki czemu obiekt lepiej radzi sobie z lodem, a także jest skutecznie chroniony przed korozją. Powłoka jest wytrzymała i wykazuje dużą odporność na pękanie.

Z myślą o nowych wyprawach polarnych

Xue Long 2 ma zwiększyć możliwości Chin, jeśli chodzi o eksplorację rejonów polarnych. Nowy łamacz lodu jest bardziej wytrzymały w stosunku do starego Xue Long, a także wyposażony został w ponad 7000 inteligentnych sensorów. Sensory te zbierają informacje na temat pęknięć oraz inne dane, które pomogą w udoskonaleniu kolejnych wersji łamacza lodu.

Pierwsza ekspedycja z wykorzystaniem Xue Long 2 ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Źródło: AkzoNobel