REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF produkuje lakiery refinish z biomasy

Oddział BASF Coatings wprowadził do sprzedaży nowe linie lakierów samochodowych refinish, dzięki którym operacja lakierowania jest bardziej przyjazna środowisku. Są one produkowane z zastosowaniem nowoczesnej metody zbalansowanej biomasy.

BASF lakiery refinish biomasa

Fot. arch. BASF

Metoda zbalansowanej biomasy polega na wykorzystaniu odnawialnych surowców – biologicznej benzyny ciężkiej i biogazu, pochodzących z odpadów organicznych lub z olejów roślinnych – już na początku łańcucha produkcyjnego. Na czym dokładnie polega ta technologia, dowiedzieć się można z tego tekstu.

Przy produkcji nowej linii lakierów refinish stosowana jest metoda zatwierdzona przez niemieckie stowarzyszenie TÜV SÜD. Dokładnie monitoruje ona również proces produkcyjny, potwierdzając, że udział surowców odnawialnych w ostatecznym produkcie jest zgodny z zadeklarowanym. Technologia pozwala zastąpić „zielonymi” surowcami nawet 100% surowców kopalnych.

Jak wyjaśnia Katja Scharpwinkel, szefowa działu BASF Automotive Refinish EMEA, dzięki wykorzystaniu biomasy na samym początku procesu produkcyjnego, można przetwarzać uzyskane na tym etapie produkty pośrednie w standardowy sposób i z powodzeniem wykorzystać je do wytwarzania lakierów refinish. Wybierając wyprodukowane w ten sposób lakiery, warsztaty mogą zdobyć przewagę nad konkurencją, ograniczyć emisję dwutlenku węgla i chronić środowisko.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA