REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowy lakier Adler chroni drewno jodłowe

Podobnie jak skóra, reagująca na słońce opalenizną lub zaczerwienieniem, również drewno pod wpływem promieniowania słonecznego przybiera kolor żółty, szary lub zupełnie blaknie. O ile jednak nie mamy nic przeciwko opaleniźnie, nasze drewniane meble, okna, podłogi i ściany wolimy chronić przed zmianami koloru. Adler oferuje pełną gamę „kremów do opalania”, do której dołączył właśnie produkt specjalnie do drewna jodłowego.

Adler drewno jodłowe

Porównanie drewna jodłowego bez lakieru ochronnego Adler (po lewej) oraz z lakierem (po prawej) po pięciu miesiącach ekspozycji na światło słoneczne. Fot. arch. Adler

Promienie UV i światło widzialne zmieniają wygląd drewna i robią to na różne sposoby w zależności od jego rodzaju. Wyzwaniem jest więc opracowanie produktów ochronnych dostosowanych do konkretnych przypadków.

Ekspertom firmy Adler udało się opracować system ochronny dla drewna jodłowego, szczególnie ostatnio popularnego w zastosowaniach wewnętrznych. Lekko biały odcień Tanne lakieru Innenlasur Lignovit Interior UV 100 pozwala zachować naturalny wygląd jodły. Jak wyjaśnia dr Markus Fessler, szef zespołu badań nad konstrukcjami drewnianymi Adler, dzięki dodatkowym pigmentom oraz efektywnym stabilizatorom światła produkt skutecznie chroni podłoże przed niechcianymi zmianami koloru.

Wodorozcieńczalny lakier nie zawiera chemicznych środków konserwacji drewna i dlatego jest idealny do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Wysoka przepuszczalność lakieru pomaga utrzymać we wnętrzu czyste i zdrowe powietrze. Tanne to kolejny już obok Zugspitze, Grossglockner i Mont Blanc odcień wykończeń drewna miękkiego, podkreślający jego naturalne piękno.

Źródło: Adler

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA