a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDrzwi otworem przed kolorem

Drzwi otworem przed kolorem

Przede wszystkim – praktyczny element domu, chroniący nas przed pogodą, hałasem i wścibskimi spojrzeniami. Ale fakt, że drzwi pełnią tak praktyczną funkcję, nie oznacza wcale, że nie mogą być równocześnie piękne! Resene ma kilka kolorystycznych propozycji, dzięki którym drzwi staną się ozdobą naszego domu.

drzwi kolor Resene

Fot. ractapopulous / pixabay.com

W przekonaniu wielu osób kolor drzwi musi być wyrazisty, ciepły i zapraszający. Na świecie popularnością od zawsze cieszył się czerwony, później jednak weszliśmy w fazę czerni, bieli i innych kolorów neutralnych. W stylu nowoczesnym natomiast drzwi stały się zupełnie „niewidzialne”, wtopione kolorystycznie w ścianę.

Resene proponuje dla odmiany odrobinę zabawić się kolorem. Nie ma czego się bać – w końcu wystarczy puszka farby, by uratować sytuację, jeśli kolor okaże się zbyt odważny. Oto kilka interesujących propozycji dla drzwi zewnętrznych i wewnętrznych:

kolory Resene

Drzwi przesuwne w kolorze mandarynki ożywiły wnętrze domu Chrisa O’Briena i Joanne Langley.

kolory Resene

Radosny żółty w domu Angeli Reidie.

kolory Resene

Znów żółty, tym razem pięknie skontrastowany z szarą ścianą i futrynami. Wybór Nicoli Haines.

kolory Resene

Klasyczna czerwień na budynku plebanii odnowionym według projektu Callidus Architects.

kolory Resene

Limonkowy odcień drzwi efektownie wyróżniający się na tle wszechobecnej bieli.

kolory Resene

Świetny sposób, by rozweselić długi, nudny korytarz – drzwi pomalowane na żywy odcień pomarańczowego! Wnętrze zaprojektowane przez Brynn McCauley.

kolory Resene

Przykład, że „stapianie” drzwi ze ścianą także nie musi być złe. Pomalowanie drzwi i ściany na ten sam kobaltowy sprawiło, że kuchnia wygląda czyściej i schludniej. Dom zaprojektowany został przez architekta Nathana Edmondstona.

Polecamy również nasz tekst o tym, co mówi o nas kolor naszych drzwi oraz zestaw praktycznych wskazówek dotyczących samego malowania.

Źródło, fot.: Habitat by Resene