REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel – potwierdzone wyniki za rok 2017

Zgodnie z zapowiedzią AkzoNobel opublikował swoje ostateczne wyniki 2017. Potwierdził w nich wartości podane wcześniej według wstępnych oszacowań. Prócz tego dołączył szczegółowe wyniki oddziału Paints and Coatings oraz oddziału Specialty Chemicals, który już za kilka tygodni zostanie odłączony.

AkzoNobel wyniki za rok 2017

Fot. skeeze / pixabay.com

Zgodnie z podanymi na początku lutego wstępnymi oszacowaniami przychody ze sprzedaży za rok 2017 wyniosły 14,575 mld €, czyli wzrosły w stosunku do roku poprzedniego o 3% (4%, wyłączając efekty walutowe). Potwierdzono również oficjalnie podaną wcześniej wartość zysku EBIT – 1,525 mld €, co oznacza wzrost o 2%.

Jeśli natomiast chodzi o sam oddział Paints and Coatings, który znajduje się obecnie w centrum zainteresowania firmy, jego przychody ze sprzedaży poszły w górę o 2% (o 4%, wyłączając niekorzystne efekty walutowe), o 2% wzrosła również produkcja, jednak zysk EBIT wyniósł 905 mln € i lekko spadł. Było to spowodowane nieuniknionym wzrostem cen surowców, który w dużym stopniu udało się zrekompensować podwyższając ceny produktów oraz kontrolując koszty. Wśród sukcesów oddziału farb i powłok AkzoNobel wymienia trzy przejęcia (V.Powdertech, Flexcrete oraz Disa Technology), które pomogą rozwinąć się firmie, otwarcie najbardziej zaawansowanej technologicznie fabryki w brytyjskim Ashington oraz wybór Duluxa na najzdrowszą markę w Wielkiej Brytanii.

Ostateczne odłączenie oddziału Specialty Chemicals nastąpi w kwietniu 2018. AkzoNobel zamierza się w przyszłości skupić wyłącznie na produkcji farb i powłok. Perspektywy na najbliższy rok są dobre – szczególnie obiecująco zapowiada się sytuacja farb dekoracyjnych, zwłaszcza w Azji, natomiast najbardziej niepewny jest rynek farb ochronnych i morskich. Ze szczegółowymi wynikami zapoznać się można na stronie producenta, a poniżej w kilku słowach komentuje je dyrektor generalny firmy, Thierry Vanlancker.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA