a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta rozpoczęła budowę fabryki w Chinach

Axalta rozpoczęła budowę fabryki w Chinach

Axalta rozpoczęła budowę nowej fabryki w Chinach. Nowy zakład produkować będzie powłoki samochodowe, by zaspokoić zapotrzebowanie chińskich klientów na lekkie auta, pojazdy komercyjne i części samochodowe z tworzywa sztucznego.

Axalta Coating Systems fabryka Chiny

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Nowa fabryka ma zostać otwarta w roku 2023 i będzie produkować przede wszystkim lakiery bazowe, podkładowe i nawierzchniowe wykorzystywane w przyjaznych środowisku procesach Axalty, takich jak technologia wysokiej zawartości części stałych.

Przyszłość dla Chin

Jako największy i jeden z najszybciej się rozwijających rynków samochodowych na świecie, Chiny są głównym motorem napędzającym rozwój Axalty i jej jednostki Mobility. Jak mówi Nicolas Franc de Ferrière, wiceprezes oddziału Mobility, Asia Pacific Axalty, nowa fabryka w Jilin to kolejny krok na drodze do realizacji ambitnej strategii rozwoju oddziału Mobility w Chinach. Hadi Awada, starszy wiceprezes oddziału, dodaje:

Axalta pojawiła się w prowincji Jilin w 1984 roku, by wesprzeć raczkujący przemysł samochodowy w Chinach. Od tego czasu zdobyła silną, ugruntowaną pozycję w całym regionie APAC, służąc swoimi technologiami najważniejszym producentom aut. Poprzez nową inwestycję angażujemy się w obsługę klientów w Chinach oraz realizujemy ambitny plan rozwoju w Azji.

Jak podkreśla producent, od momentu wkroczenia na chiński rynek Axalta inwestowała, kładła nacisk na innowację i zrównoważony rozwój oraz koncentrowała się na klientach, by zbudować dla Chin zieloną, dostatnią przyszłość. Nowy zakład w Jilin to kolejny krok na drodze do zrealizowania swoich celów w Azji.

Inne działania

W tym roku Axalta odnotowała także wiele innych ważnych osiągnięć na rynku azjatyckim. Między innymi rozbudowała fabrykę powłok wodorozcieńczalnych w Szanghaju, otworzyła Refinish Training Center w Guangzhou oraz przejęła chińskiego producenta Shenzhen Landun Holding.

Źródło: Axalta Coating Systems