REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nouryon: rusza produkcja w nowym zakładzie w Azji

Nouryon rozpoczął produkcję w swoim nowym zakładzie w Ningbo w Chinach. Pomoże on zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na azjatyckim rynku na polimery dla branży opakowaniowej, farb i powłok oraz budowlanej.

Nouryon fabryka Chiny

Środki wytwarzane w nowym zakładzie służyć będą m.in. do produkcji farb i powłok. Fot. arch. Nouryon

Budowa fabryki rozpoczęła się w zeszłym roku. Ukończony obecnie zakład ma zdolność produkcyjną 35 000 ton i produkować będzie dwa ważne półprodukty – TBHP i TBA – stosowane w wyrobie polimerów i kompozytów.

Rosnące potrzeby

Zakład w Ningbo składa się z sześciu jednostek produkcyjnych, wytwarzających środki chelatujące, nadtlenki, etylenoaminy, etery celulozowe i surfaktanty. Jak mówi Alain Rynwalt, wiceprezes oddziału Polymer Specialties w Nouryon:

Cieszymy się, że możemy nadal wspierać naszych klientów w Azji – teraz, gdy nasz nowy zakład w Chinach jest operacyjny. Inwestycja wpisuje się w naszą strategię zaspokojenia rosnących potrzeb w tym regionie na produkty takie jak bezpieczne i higieniczne opakowania na żywność, spoiwa do farb i rury PVC.

Sobers Sethi, starszy wiceprezes w oddziale Emerging Markets and China w Nouryon, dodaje, że Azja to dla Nouryon kluczowy region. Zakład w Ningbo natomiast odgrywa istotną rolę w realizacji celów rozwojowych.

Długa tradycja

Nouryon ma długą historię pracy nad technologią i produkcji organicznych nadtlenków – sięga ona aż lat 20. ubiegłego wieku. Jak podkreśla Johan Landfors, wiceprezes wykonawczy i prezes działu Technology Solutions w Nouryon, firma jest liderem na rynku ze względu na swoje zaangażowanie w prace rozwojowo-badawcze, nacisk na innowacyjność i globalne możliwości produkcyjne.

Źródło: Nouryon

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA