a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNouryon: rusza produkcja w nowym zakładzie w Azji

Nouryon: rusza produkcja w nowym zakładzie w Azji

Nouryon rozpoczął produkcję w swoim nowym zakładzie w Ningbo w Chinach. Pomoże on zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na azjatyckim rynku na polimery dla branży opakowaniowej, farb i powłok oraz budowlanej.

Nouryon fabryka Chiny

Środki wytwarzane w nowym zakładzie służyć będą m.in. do produkcji farb i powłok. Fot. arch. Nouryon

Budowa fabryki rozpoczęła się w zeszłym roku. Ukończony obecnie zakład ma zdolność produkcyjną 35 000 ton i produkować będzie dwa ważne półprodukty – TBHP i TBA – stosowane w wyrobie polimerów i kompozytów.

Rosnące potrzeby

Zakład w Ningbo składa się z sześciu jednostek produkcyjnych, wytwarzających środki chelatujące, nadtlenki, etylenoaminy, etery celulozowe i surfaktanty. Jak mówi Alain Rynwalt, wiceprezes oddziału Polymer Specialties w Nouryon:

Cieszymy się, że możemy nadal wspierać naszych klientów w Azji – teraz, gdy nasz nowy zakład w Chinach jest operacyjny. Inwestycja wpisuje się w naszą strategię zaspokojenia rosnących potrzeb w tym regionie na produkty takie jak bezpieczne i higieniczne opakowania na żywność, spoiwa do farb i rury PVC.

Sobers Sethi, starszy wiceprezes w oddziale Emerging Markets and China w Nouryon, dodaje, że Azja to dla Nouryon kluczowy region. Zakład w Ningbo natomiast odgrywa istotną rolę w realizacji celów rozwojowych.

Długa tradycja

Nouryon ma długą historię pracy nad technologią i produkcji organicznych nadtlenków – sięga ona aż lat 20. ubiegłego wieku. Jak podkreśla Johan Landfors, wiceprezes wykonawczy i prezes działu Technology Solutions w Nouryon, firma jest liderem na rynku ze względu na swoje zaangażowanie w prace rozwojowo-badawcze, nacisk na innowacyjność i globalne możliwości produkcyjne.

Źródło: Nouryon