a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel z nagrodą Terra Carta Seal

AkzoNobel z nagrodą Terra Carta Seal

Koncern AkzoNobel znalazł się wśród pierwszych laureatów Terra Carta Seal – nowej nagrody, przyznawanej globalnym firmom działającym na rzecz bardziej zrównoważonych rynków. Została ona wręczona w trakcie konferencji klimatycznej ONZ (COP26).

AkzoNobel Terra Carta Seal

Fot. arch. AkzoNobel

Nagroda wręczona holenderskiemu koncernowi jest częścią programu Terra Carta – planu odbudowy natury, społeczeństw i planety ogłoszonego w ramach inicjatywy Sustainable Markets Initiative JKW Księcia Walii. AkzoNobel to jedyna firma z branży farb i powłok, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie.

Kluczowa rola farb i powłok

W trakcie wręczenia Książę Walii mówił o tym, że Terra Carta Seal jest wyróżnieniem dla organizacji, które przyznały naturze, ludziom i planecie miejsce w sercu swojego biznesu, ułatwiając nam wdrożenie koniecznych zmian. Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel, który odebrał nagrodę w imieniu firmy, skomentował:

Fakt, że nasze wysiłki zostały uhonorowane nagrodą Terra Carta Seal, to źródło wielkiej dumy dla każdego, kto jest związany z naszą firmą. Otrzymaliśmy jasny znak poparcia dla naszej pracy i dotychczasowych osiągnięć. Wyróżnienie potwierdza również, jak kluczową rolę mogą odgrywać farby i powłoki, jeśli połączy się ich moc transformacji z niezastąpioną potęgą natury. To właśnie leży u podstaw naszych działań na rzecz ludzi i środowiska.

Vanlancker podkreślił również, że istnieją wyraźne powiązania między programem Terra Carta oraz inicjatywą People. Planet. Paint. AkzoNobel oraz zapewnił, że koncern nadal zamierza wytyczać ścieżkę w swojej branży w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Ambitne działania docenione

Do ambitnych celów, które wytyczył sobie AkzoNobel, należy m.in. ograniczenie emisji dwutlenku węgla do 2030 roku o 50% oraz przejście w 100% na odnawialną energię i 0% odpadów nie nadających się do ponownego wykorzystania – również do roku 2030. W związku ze swoimi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska holenderski koncern jako pierwszy producent farb otrzymał niedawno aprobatę Science Based Targets initiative (SBTi).

Źródło: AkzoNobel