a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWestlake przejmuje oddział Hexion Epoxy

Westlake przejmuje oddział Hexion Epoxy

Amerykański producent Westlake doszedł do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia globalnego oddziału epoksydów koncernu Hexion. Zakup będzie kosztował Westlake ok. 1,2 mld $.

Westlake Hexion Epoxy

Fot. lukasbieri / pixabay.com

Hexion to firma z siedzibą w holenderskim Rotterdamie. Ma silną pozycję na rynku jako producent specjalistycznych żywic, powłok i kompozytów o różnym przeznaczeniu, także dla silnie rozwijających się sektorów nastawionych na zrównoważony rozwój, jak energetyka wiatrowa czy lekkie części samochodowe.

Oferta wzbogacona o lekkie powłoki i kompozyty

Dzięki transakcji, która zgodnie z planem zostanie zamknięta w pierwszej połowie 2022 roku, Westlake ma znacząco rozszerzyć swój biznes, oparty dotychczas na chlorowinylach. Jego oferta wzbogaci się przede wszystkim o powłoki i kompozyty. Jak mówi prezes i dyrektor generalny Westlake, Albert Chao:

Lekkość to dziś szczególnie ważna cecha w przypadku strukturalnych części samochodów czy kompozytowych łopatek wiatraków w elektrowniach wiatrowych. Żywice epoksydowe są zaś kluczowymi składnikami w procesie produkcji tego typu elementów, spełniających wymogi zrównoważonego rozwoju. Hexion Epoxy obsługuje atrakcyjne dla Westlake branże, a w przypadku przyłączenia biznesu do naszych struktur możemy liczyć na efekt synergii. Cieszy nas możliwość powitania pracowników Hexion w rodzinie Westlake oraz perspektywa wspólnego rozwoju połączonych firm.

Biznes Hexion Epoxy produkuje przede wszystkim żywice epoksydowe, modyfikatory i środki sieciujące przeznaczone do produkcji wysokiej jakości materiałów, powłok i kompozytów. Jednostka działa na trzech kontynentach oraz posiada osiem zakładów produkcyjnych i pięć laboratoriów.

Produkty Westlake dla różnych branż

Westlake Chemical Corporation to firma z siedzibą w Houston, wytwarzająca materiały oraz innowacyjne produkty dla różnych branż. Wśród nich są zarówno budownictwo i infrastruktura, jak i przemysł opakowaniowy, motoryzacja czy dobra konsumenckie.

Źródło: Westlake