REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

W Stanach ruszają studia poświęcone GOZ

Od przyszłego roku akademickiego na Uniwersytecie Pittsburskim ruszają studia poświęcone gospodarce obiegu zamkniętego. Program – pierwszy tego typu w Stanach Zjednoczonych – powstał we współpracy z firmą Covestro.

Uniwersytet Pittsburski studia GOZ

Studia ruszają na uniwersytecie w Pittsburgu. Fot. pittsburghbeautiful / pixabay.com

Do współpracy Covestro z Uniwersytetem Pittsburskim doprowadziła coraz większa popularność gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Na podlegających uczelni jednostkach Mascaro Center for Sustainable Innovation (MCSI) oraz Swanson School of Engineering realizowany będzie program edukacyjny Covestro Circular Economy.

Transdyscyplinarna inicjatywa

Jest to pierwszy w Stanach Zjednoczonych program studiów odpowiadający na wyzwania związane ze światową produkcją odpadów oraz ponownym wykorzystaniem materiałów. Jego celem jest stworzenie warunków do edukacji w tym zakresie, ale również prowadzenia na gruncie akademickim badań i opracowywania innowacji, dzięki którym powstaną technologie ratujące naszą planetę. Jak mówi Eric Beckman, zasłużony profesor, emerytowany dyrektor MCSI:

Obecna gospodarka konsumpcji linearnej zgodnie z zasadą „Take, Make, Waste” jest zupełnie niedostosowana do obecnego wzrostu wykładniczego światowej populacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozwój gospodarczy trzeciego świata. Reguły gospodarki obiegu zamkniętego zwiększają efektywność i eliminują odpady, dzięki projektowaniu produktu tak, aby był zrównoważony, od elementów bazowych i składu aż po opakowanie, dostarczenie i czas użytkowania.

Finansowanie początkowe pozwoli ruszyć z transdyscyplinarną inicjatywą, która zapewni studentom rzetelne szkolenie w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, możliwe później do wykorzystania na gruncie akademickim, przemysłowym, rządowym i NGO. Uniwersytet Pittsburski i Covestro są również nastawione na współpracę z firmami, fundacjami oraz organami rządowymi, by rozwinąć zasięg i potencjał programu studiów.

Konieczna zmiana myślenia

Jako producent, który do zrównoważonego rozwoju przywiązuje dużą wagę w ramach swojej działalności, firma Covestro silnie zaangażowała się w tworzenie tej nowej platformy edukacyjno-badawczej. Jak komentuje Richard Skorpenske, dyrektor działu zrównoważonego rozwoju i spraw publicznych w Covestro LLC:

Projektowanie zgodnie z zasadami obiegu zamkniętego wymaga zmiany myślenia każdego z nas, od jednostek przez korporacje aż po społeczeństwa. Jako lider działań na rzecz GOZ postrzegamy Covestro Circular Economy Program jako ważną i solidną platformę dla osób myślących w sposób skoncentrowany na obiegu zamkniętym i jesteśmy dumni, że możemy ją tworzyć wraz z Uniwersytetem Pittsburskim.

Prezes Covestro Haakan Jonsson potwierdza, że przejście na gospodarkę obiegu zamkniętego jest naszym społecznym imperatywem. To oczywiście zadanie niełatwe – także dla Covestro, firmy której produkty tradycyjnie opierały się na surowcach kopalnych – dlatego wymaga ścisłej współpracy z myślącymi postępowo organizacjami, jak Uniwersytet Pittsburski, i skoordynowanych działań, takich jak program studiów Covestro Circular Economy Program.

Pierwsza rekrutacja za rok

Program pozwoli studentom Uniwersytetu Pittsburskiego zostać ekspertami w dziedzinie gospodarki obiegu zamkniętego dzięki eksperckiej wiedzy dostarczonej przez Covestro, a następnie samodzielnie opracowywać zrównoważone produkty i rozwiązania zgodne z zasadami GOZ. Pierwsza rekrutacja na studia ruszy jesienią 2022.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA