REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel – wyniki za rok 2018

Wyniki AkzoNobel za ubiegły rok nie są najlepsze. Mimo wdrożonych programów zwiększenia efektywności nie udało się całkowicie zrekompensować wysokich cen surowców oraz niekorzystnej sytuacji na rynku.

AkzoNobel wyniki za rok 2018

Fot. 1588877 / pixabay.com

Przychody ze sprzedaży koncernu spadły o 4% w porównaniu z ubiegłym rokiem, natomiast skorygowany zysk operacyjny wyniósł 798 mln €, a więc o ponad 100 mln € mniej niż w roku 2017 (905 mln €). Wpływ miały na to niekorzystne efekty walutowe, wyższe ceny surowców oraz spadek produkcji, których nie udało się zrekompensować nową polityką cenową i programami poprawy efektywności.

Jak komentuje Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel, rok 2018 był dla firmy kluczowy ze względu na odłączenie oddziału Specialty Chemicals. Obecnie koncern zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku, skupiając się na farbach i powłokach – w minionym roku dokonał ważnych przejęć w tej branży, m.in. rumuńskiego Fabryo czy hiszpańskiego Xylazel. Ważnym krokiem było też ruszenie z inicjatywą Paint the Future pokazującą, że AkzoNobel jest firmą ukierunkowaną na innowacje.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA