a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiFarba przeciw komarom na rynku w Ugandzie

Farba przeciw komarom na rynku w Ugandzie

Kansai Plascon, oddział firmy Kansai Paint, oficjalnie wprowadził do sprzedaży w Ugandzie pierwszą farbę przeciwko komarom. Produkt ma pomóc w realizacji rządowego celu, jakim jest całkowite zlikwidowanie problemu malarii w tym afrykańskim kraju do roku 2021.

farba przeciw komarom Kansai Paint Uganda

Fot. buchse12 / pixabay.com

Farba przeciwko komarom, której formuła opracowana została przez ekspertów Kansai Paint dwa lata temu, ma być alternatywą dla stosowanych tradycyjnie sprejów i innych środków odstraszających owady. Komary są nie tylko uciążliwe, ale i zagrażają ludziom – są głównymi roznosicielami malarii, na którą w Afryce wciąż co roku umiera ponad milion osób.

Na zlecenie rządu Ugandy oddział Kansai Plascon dostosował formułę. Powstała akrylowa farba emulsyjna, wykorzystująca technologię Knock Down. Może być ona bezpiecznie stosowana na ścianach budynków mieszkalnych, publicznych i komercyjnych. Produkt tworzy gładką, matową powłokę, wytrzymałą i łatwą w czyszczeniu, dostępną w szerokiej gamie odcieni. Ma niską zawartość LZO, jest wolna od ołowiu i bezpieczna.

Farba została zaakceptowana przez wszystkie lokalne organy władz, takie jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz organizacje zajmujące się zdrowiem i bezpieczeństwem. Więcej na temat farby przeciwko komarom Kansai Paint oraz jej działania w naszym tekście.

Źródło: Kansai Paint