a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby AkzoNobel w elektrowni wiatrowej Gode Wind

Farby AkzoNobel w elektrowni wiatrowej Gode Wind

Farby ochronne marki International od AkzoNobel zostaną wykorzystane przy budowie elektrowni Gode Wind na Morzu Północnym u wybrzeża Niemiec. Ilość energii uzyskana z pracy elektrowni będzie w stanie pokryć potrzeby energetyczne 600 tysięcy domów.

AkzoNobel

Fot. Martin Pettitt / Foter.com / CC BY

Zgodnie z umową farby International zostaną zastosowane na elementach przejściowych fundamentów wiatraków (wyprodukowanych przez duńską firmę Bladt Industries) oraz na monopalach (wytworzonych w Niemczech przez EEW).

To nie pierwszy raz, kiedy AkzoNobel współpracuje z firmą Bladt przy projektach związanych z energetyką wiatrową na Morzu Północnym. Wcześniej holenderski producent farb był partnerem Bladt w ramach budowy elektrowni Borkum Riffgrund w Niemczech i Westermost Rough w Wielkiej Brytanii.

AkzoNobel jest na świecie zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o wykorzystanie farb ochronnych dla energetyki wiatrowej. 55% mocy morskich elektrowni wiatrowych pochodzi z obiektów, gdzie zastosowano produkty International. Powłoki AkzoNobel są standardem nawet w elektrowniach na terenie Chin i Japonii.

Pierwsze fundamenty pod farmę wiatrową Gode Wind już powstały. Elektrownia ma zostać ukończona w roku 2016, a energia pozyskiwana dzięki niej będzie w stanie zaspokoić potrzeby 600 tysięcy niemieckich domów.

Fot. AkzoNobel

Źródło: AkzoNobel