REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby AkzoNobel w elektrowni wiatrowej Gode Wind

Farby ochronne marki International od AkzoNobel zostaną wykorzystane przy budowie elektrowni Gode Wind na Morzu Północnym u wybrzeża Niemiec. Ilość energii uzyskana z pracy elektrowni będzie w stanie pokryć potrzeby energetyczne 600 tysięcy domów.

AkzoNobel

Fot. Martin Pettitt / Foter.com / CC BY

Zgodnie z umową farby International zostaną zastosowane na elementach przejściowych fundamentów wiatraków (wyprodukowanych przez duńską firmę Bladt Industries) oraz na monopalach (wytworzonych w Niemczech przez EEW).

To nie pierwszy raz, kiedy AkzoNobel współpracuje z firmą Bladt przy projektach związanych z energetyką wiatrową na Morzu Północnym. Wcześniej holenderski producent farb był partnerem Bladt w ramach budowy elektrowni Borkum Riffgrund w Niemczech i Westermost Rough w Wielkiej Brytanii.

AkzoNobel jest na świecie zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o wykorzystanie farb ochronnych dla energetyki wiatrowej. 55% mocy morskich elektrowni wiatrowych pochodzi z obiektów, gdzie zastosowano produkty International. Powłoki AkzoNobel są standardem nawet w elektrowniach na terenie Chin i Japonii.

Pierwsze fundamenty pod farmę wiatrową Gode Wind już powstały. Elektrownia ma zostać ukończona w roku 2016, a energia pozyskiwana dzięki niej będzie w stanie zaspokoić potrzeby 600 tysięcy niemieckich domów.

Fot. AkzoNobel

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA