a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacji10 kolorów, które zdominują rok 2016

10 kolorów, które zdominują rok 2016

Niektórzy obstają przy ciepłych odcieniach. Inni tym razem stawiają na zieleń. Wygląda jednak na to, że niekwestionowaną królową nadchodzącego sezonu będzie... biel. Poznajcie Kolory Roku 2016!

Kolory Roku 2016Podobnie jak w roku ubiegłym, w jednym miejscu prezentujemy naszym czytelnikom najpopularniejsze kolory roku 2016 (na podstawie materiałów prasowych od światowych producentów). Jak zwykle ich propozycje są dosyć różnorodne…

Simply White_Benjamin Moore…ale najczęściej wybieranym kolorem okazała się stara dobra biel. Kolor Roku Benjamin Moore to najzwyklejszy w świecie biały, czyli Simply White. „Cichy bohater” – mówi o nim producent, i jest w tym trochę racji – na ogół nie doceniamy tego odcienia, tymczasem w odpowiednim towarzystwie może prezentować się naprawdę efektownie. Dowód tutaj.

Cappuccino White_Glidden PaintsBiały jest też Kolorem Roku 2016 Glidden Paints. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z kremowym wariantem bieli – to odcień mlecznej pianki, Cappuccino White. Świetlisty, delikatny, odprężający i… smaczny! Zobacz, jak się prezentuje.

Alabaster_Sherwin-WilliamsWśród tegorocznych entuzjastów bieli znalazł się również koncern Sherwin-Williams! Jego wybór to alabastrowy odcień… Alabaster White. Producent zapewnia, że kolor ten doskonale wycisza i przywraca nadwerężone codziennym pośpiechem i chaosem siły. A jak go wykorzystać? Oto kilka propozycji.

Ochre Gold_Akzo NobelAkzo Nobel pozostaje przy ciepłych, metalicznych barwach. Po zeszłorocznym Miedzianym Oranżu przyszedł czas na Złocistą Ochrę. Zdaniem ekspertów jest to kolor, który w piękny sposób łączy tradycję i przeszłość z nastawioną na przyciąganie uwagi teraźniejszością. Przeczytaj, co jeszcze o nim piszą.

Relaxed Terra_Dutch BoyNa ciepły odcień postawiła również firma Dutch Boy. Jej zdaniem ten rok będzie należał do koralowej barwy Relaxed Terra, tworzącej we wnętrzu przytulny i radosny nastrój. Zobacz, jak wykorzystać ten i inne odcienie z najmodniejszych palet sezonu.

Paradise Found_PPGNa drugim biegunie kolorystycznych trendów pozostają różne odcienie zielonego, nieobecne w zeszłorocznym zestawieniu. PPG wybrał Paradise Found – wyrazistą, roślinną zieleń z domieszką błękitu. To kolor, który daje poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja. Przekonaj się, czy chcesz go mieć w swoim domu.

Fjord_TikkurilaTikkurila natomiast wybrała nieco ciemniejszy odcień, który w jej palecie nosi nazwę Fjord. Emanuje tajemniczym blaskiem, jest bardzo naturalny, a przy tym tworzy we wnętrzu ciepły, domowy nastrój. Poczytaj, jak producent radzi go wykorzystać.

Rose Quartz Serenity_PantoneJak widać, w tegorocznych propozycjach kolorystycznych niemal zupełnie pominięty został kolor niebieski. Z reguły wyłamała się tylko firma Pantone, która w tym roku wyróżniła się także w inny sposób – zamiast jednego, wybrała dwa Kolory Roku. Według niej nadchodzący sezon należeć będzie do pastelowego duetu Rose Quartz i Serenity. Aby dowiedzieć się więcej o tych odcieniach – i dlaczego akurat te – zajrzyj tu.

Horizon Gray_Kelly-MooreChoć wydawało nam się, że kolor szary, tak popularny w ostatnich dwóch latach, ma już za sobą swoje chwile świetności, dla niego również znalazło się miejsce wśród najmodniejszych odcieni 2016. Stało się tak za sprawą amerykańskich projektantów, ponieważ to oni, już drugi rok z rzędu, wybrali Kolor Roku Kelly-Moore. Postawili na wszechstronny Horizon Gray. Więcej na temat tego i innych najczęściej wybieranych przez respondentów odcieni można przeczytać tutaj.

Pora na wybór własnego Koloru Roku 2016!